DOLCE VITA travel


+421 905 654779
+421 948 351651


ckdolcevitatravel@gmail.com

Krajiny

Zobraziť všetky »

Počasie

Nemecko
včera:   6 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,87 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,05 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »

Luxembursko - najmenšia krajina Beneluxu

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 838736
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

1. deň: Odchod a celodenná jazda so zastávkou v nemeckom Speyer, starom cisárskom meste s dvoj-tisícročnou históriou. Cisárska Katedrála Panny Marie a svätého Štefana, miesto konania svadby Alžbety Přemyslovny a štrnásťročného Jána Luxemburského. Najvýznamnejší a najväčší románsky chrám v Nemecku (UNESCO) predstavoval počas storočí symbol moci cisárov Svätej ríše rímskej a fungoval ako cisárske pohrebisko. Ohromná podzemná krypta ukrýva jedinečnú cisársku hrobku v ktorej odpočívajú 4 cisári, 3 cisárovné, 4 králi a 5 biskupov.


2. deň: Luxemburské vojvodstvo. Malá krajina v západnej Európe, ktorej patrí v celkovom svetovom poradí 166. miesto. Často na ňu zabúdame, avšak je zaujímavejšia, ako by sme čakali. Hlavné mesto Luxemburg prezývané aj „Gibraltár severu“ (UNESCO). Jedno z najbohatších miest na svete, týčiace sa na skalnom masíve v sútoku dvoch významných riek Alzette a Pétrusse pospájané desiatkami mostov oplýva mnohými pamiatkami. Luxemburský Notre-Dame s kryptou, v ktorej sú uložené telesné pozostatky luxemburského vojvodu a českého kráľa Jána  Luxemburského, otca Karola IV. Veľkovojvodský palác Palais Grand Ducal, miesto oficiálnych štátnych ceremónií a audiencií. Nákupná trieda Grande Rue, námestie Place d´Armes s pamätnou doskou na Jána Palacha. Ulička Le Chemin de la Corniche, prezývaná „najkrajším balkónom Európy. Pont Adolphe najznámejší most cez rieku Pétrusse ako neoficiálny symbol nezávislosti Luxemburska. Kasematy Bock na skalnom ostrohu na mieste prvého hradu Lucillinburhuc. Podzemné jaskyne a chodby v dĺžke 23 kilometrov, ktoré slúžili ako útočisko pre 35 000 ľudí počas náletov v druhej svetovej vojne. Sídlo väčšiny inštitúcií Európskej únie a nová štvrť s monumentálnymi stavbami modernej architektúry na kopci Kirchberg..


3. deň: Luxemburské Ardeny, oblasť s nádhernou prírodou charakteristickou pieskovcovými skalnými mestami, úzkymi kaňonmi, fascinujúcimi horami, údoliami a malebnými mestečkami. Echternach ozdobené vežami kostolov. Esch-sur-Sűre, pitoreskné mesto obkolesené prirodzenou vodnou priekopou, ktorú vytvorila rieka Sűre. Najnavštevovanejší luxemburský hrad Vianden, rodisko českého kráľa Jána Luxemburského je vybudovaný na miestach bývalej rímskej pevnosti a patril veľkokniežacej rodine až do roku 1977, kedy ho darovali štátu. Z hradu sa naskytá prekrásny výhľad na rovnomenné stredoveké mestečko pod ním, s múzeom Victora Huga, ktorý si miesto obľúbil.


4. deň: Celodenná cesta domov.


CENA ZAHŔŇA: Autokarovú dopravu zo ZA, TN, TT, BA, 3x ubytovanie v 3* hoteli, 3x raňajky, sprievodcu CK, poistenie insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA: Vstupy, komplexné cestovné poistenie.

OSTATNÉ DOPLATKY: Za miesto v prednej polovici autokaru 10 €, za 1/1 izbu 75 €, za 1 večeru 22 €.


Sprievodca: Peter Suja

Autorské právo: samot / 123RF Reklamní fotografie