Dolce Vita Travel, Cestovná kancelária, Cestovná agentúra, Dovolenka, Dovolenka na mieru, Sprievodca, Taliansko, Francúzsko, Toskánsko, Dovolenka v Taliansku, Dovolenka vo Francúzsku, Dovolenka v Toskánsku, Spoznávacie zájazdy do Talianska, Spoznávacie zájazdy do Francúzska, Spoznávacie zájazdy do Toskánska

© 2024 Stingray Studio

Tahiti, Moorea & Bora Bora za 15 dní

Z Bratislavy vám bude zabezpečený odvoz na letisko Schwechat (Viedeň). Odchod z Bratislavy bude vždy stanovený 4 hodiny pred odletom zo Schwechatu. Náš delegát vás odvezie a bude vás sprevádzať po nalodenie do lietadla. Letí sa zo Schwechatu (Viedeň) do Charles de Gaulle (Francúzsko). Vo Francúzsku sa presuniete do druhého lietadla so smerom Papeete (Tahiti). Nemusíte sa ničoho báť, letisko je veľmi dobre značené a budete mať dostatok času na presun. V prípade, že by ste s čímkoľvek potrebovali pomôcť budeme neustále na telefóne. Počas cesty na Tahiti budete musieť absolvovať medzizastávku v USA (cez Covid-19 je zastávka v Kanade). Podpalubnú batožinu si nemusíte brať so sebou, pretože budete nastupovať do toho istého lietadla. Budete prechádzať cez kontrolu, kde predložíte ESTA, zoberú vám otlačky prstov a dostanete pečiatku do pasu. Pokračujete ďalej, kde vás už budú navigovať zamestnanci leteckej spoločnosti. V prípade, že by ste potrebovali pomôcť budeme non stop k dispozícii na telefóne.

Dolce Vita Travel Tip: Odporúčame navštíviť ostrov Tahiti, Moorea a Bora Bora. Na ostrove Tahiti sa jeden deň aklimatizujeme na podnebie, užijeme posledné výdobytky mesta a presúvame sa do skutočného raja, na ostrov Moorea. Veríme, že ostrov Moorea sa vám hlboko zaryje do srdca ako nám, je to láska na prvý pohľad. Trošku sa popreháňame po kopcoch, ponoríme sa do tyrkysovej vody a spoznáte všetkých priateľov, ktorých máme na ostrove. Spoznáte skutočný obraz a rytmus polynézskej kultúry. Aby sme si doplna oddýchli a mohli ste sa vrátiť plný síl domov, presunieme sa na ostrov Bora Bora. Ostrov Bora Bora je maličký a rezorty si svojich klientov híčkajú, budete sa mať ako v bavlne. Rozprávky o princeznách a princoch sa vám budú zdať skutočné, pretože sa po celú dobu vo Francúzskej Polynézii budete cítiť ako v rozprávke.

1. deň (Tahiti)
Príchod do Francúzskej Polynézie na ostrov Tahiti

Po pristáti na medzinárodnom letisku v Papeete na ostrove Tahiti vás budeme netrpezlivo očakávať s kvetinkami na privítanie. Následne sa presunieme na ubytovanie s bazénom. Príchody sú s spravidla večer a v súbehu s únavou po cca 24 hodinovom cestovaní sa v tento deň stihneme len ubytovať.

2. deň (Tahiti & Moorea)
Najvzdialenejší pamätník M. R. Štefánika, tržnica v Papeete, vodopády, ochutnávka remeselných pív a presun na ostrov Moorea

Ráno vyrážame do najznámejšej tržnice v Papeete. Trhovisko nám ponúka široký záber sortimentu. Ďalej naše kroky povedú k pamätníku M. R. Štefánika, kde sa bez vopred vybaveného povolenia dostanete len so šťastím. Následne pôjdeme k vodopádu opradenému legendou, nejde o žiadnu zložitú cestu. Cesta k nemu trvá asi 5 minút peši. Keď sa už začnú ozývať prázdne bruchá, navštívime reštauráciu s najlepšími pivnými špecialitami. Po dobrom obede sa poberieme na trajekt, s ktorým sa presunieme na ostrov Moorea. Cesta trajektom, ktorá trvá zhruba 45 minút. Následne vás odvezieme na vaše nové magické ubytovanie s dychberúcim výhľadom.

3. deň (Moorea)
Celodenný výlet na súkromný ostrov

Dnes nás čaká celodenný výlet v lagúne a na súkromnom ostrovčeku. Navštívime naše najlepšie kamarátky raje a žralokov, dosýta sa najeme domácich špecialít pripravených v podzemnej peci. Navštívime korálové záhrady plné farebných rýb, kde vám vyhotovíme dokonalé fotografie.

4. deň (Moorea)
Štvorkolkami cez ananásové polia

Štvorkolkami sa prevezieme po vnútrozemí ostrova. Prejdeme cez ananásové polia, ochutnáme domáce džemy a navštívime miestnu destilerku. Po ceste sa zastavíme pozrieť sladkovodných úhorov žijúcich vo voľnej prírode.

5. deň (Moorea)
Po stopách polynézskych predkov, spoznávanie legiend ostrova a šnorchlovanie v lagúne

Dnes objavíme krásu džungle. Prevedieme vás cez krásne zákutia srdca ostrova a turistiku zakončíme na vyhliadke, z ktorej uvidíme rozsiahle ananásové polia spolu s horou Rotui. Prejdeme cez archeologické náleziská a porozprávame sa o živote Polynézanov. Poobede sa osviežime v lagúne a predstavíme si podvodný život plný farieb spolu s tiki soškami.

6. deň (Moorea)
Celodenný relax v lagúne a na luxusnej party lodi s tobogánom

Dnes nás čaká plavba po lagúne, kde sa stretneme s priateľskými rajami a žralokmi. Môžeme sa šnorchľovať a obdivovať úžasné tropické ryby, koralové útesy a to všetko z luxusnej lodi so šmýkačkou. Perfektný deň zakončíme tradičným jedlom na nádhernom súkromnom ostrove.

7. deň (Moorea)
Návšteva hory s dychberúcim výhľadom, ochutnávka ovocných džúsov a smoothie, oddych na pláži pri západe slnka

Zažijete nezabudnuteľný výhľad na zátoku Opunohu, vrch Rotui a severnú stranu ostrova Moorea. K vyhliadke trvá cesta približne 30 minút a je mierne náročná pre jej prudšie stúpanie, ale na druhej strane nič čo by sa nedalo zvládnuť. Cestou prechádzame cez ovocné sady a na vrchole je krásny výhľad na tyrkysovú lagúnu a mohutnú horu Rotui. Po ceste z vyhliadky sa pre osvieženie zastavíme v príjemnom stánočku s čerstvým ananásovým džúsom alebo ovocným smoothie. Ak zatúžite po dobrom domácom džeme môžete absolvovať ochutnávku džemov. Nájdete tu množstvo domácich dobrôt, ktoré potešia vaše chuťové poháriky. Poobede sa zvalíme na krásnu pláž a budeme si užívať krásne šnorchlovanie, nezabudnuteľné západy slnka a domáce drinky.

8. deň (Moorea)
Návšteva vodopádov, vanilkovej farmy a tropickej záhrady, kajakmi po tykysovej lagúne

Dnes objavíme okúzlujúce miesto s rôznymi ovocnými stromami, tropickými kvetmi a vanilkovou farmou. Nájdete tu aj obchod, kde môžeme ochutnať čerstvé ovocné džúsy, džemy, med alebo vanilku. Odskočíme si na kratšiu prechádzku k vodopádom. Omámení chuťami sa vydáme na kajaky po lagúne. Prevedieme vás nádhernými miestami a keď budeme mať šťastie uvidíme nádherné korytnačky.

9. deň
Džungľou do samotného srdca ostrova

Dnes absolvujeme veľmi obľúbenú turistickú trasu pre jej krásny panoramatický výhľad na hory vystupujúce z jasne tyrkysovej lagúny, ktoré sú obrastené machom až po samotné vrcholčeky. Na ceste budeme prechádzať rozmanitými scenériami džungle. Trasa je mierne náročná a okruh trvá približne štyri hodiny. Po mierne náročnejšej ceste sa zastavíme na malé miestne osvieženie plné domácich dobrôt.

10. deň (Moorea)
Preskúmanie najkrajšej lagúny na svete na vodných skútroch

Dnes sa trošku vybláznime na vodných skútroch (Jet Ski). Prebehneme po lagúne okolo ostrova. Vyskytnú sa nám nádherné výhľady na magický ostrov Moorea. Keď už budeme povytriasaní pozdravíme ešte našich najlepších kamarátov raje a žralokov, pokračujeme na maličké občerstvenie na súkromný ostrov.

11. deň (Moorea)
Prozorovanie a kúpanie sa s najväčšími cicavcami na svete

Dnes sa vyberieme na pozorovanie veľrýb. Najdôležitejšia misia bude veľrybu nájsť, ale keď ju uvidíte vypúšťať gejzíry alebo vyskakovať z vody bude to stáť za to. Ak si trúfnete, tak si spolu s týmito majestátnymi tvormi aj zaplávame 😉 Po ceste môžeme natrafiť na húf delfínov, určite sa stavíme pozdraviť raje a žraloky. Maličké občerstvenie nás bude čakať na súkromnom ostrovčeku.

12. deň (Moorea & Bora Bora)
Presun do perly Pacifiku na legendárny ostrov Bora Bora

Dnes sa pobalíme a presunieme sa na legendárny ostrov Bora Bora. Ubytujeme vás v magickej chatke nad vodou a zvyšok dňa budete relaxovať a objavovať rezort.

13. deň (Bora Bora)
Prehliadka perlovej farmy, relax v rezorte a večer v polynézskom rytme

Vyberieme sa na perlovú farmu, kde sa oboznámime so vznikom perly. Po prednáške sa vyberieme na pláž a zvyšok dňa si budete užívať výhody rezortu. Večer sa ponoríme do polynézskych tónov a tanečníci nám predvedú ich umenie.

14. deň (Bora Bora)
Pozorovanie najväčších rají a popíjanie drinkov na rezortnej pláži

Dnes navštívime kamarátky Manty a trošku pošnorchlujeme lagúnou. Mnoho zvedavých rýb sa príde na vás pozrieť a budú sa predvádzať v plnej svojej kráse. Poobede vás odprevadíme na pláž a budete si užívať slniečka.

15. deň (Bora Bora & Tahiti)
Rozlúčka s Francúzskou Polynéziou

Posledný deň sa rozlúčime s krásnym ostrovom Bora Bora a presunieme sa na ostrov Tahiti, na medzinárodné letisko.

Čo je zahrnuté v cene?

V cene sú zahrnuté všetky náklady na dopravu, t.j. letenky (Moana Economy), ale aj všetky náklady spojené s dopravou medzi ostrovmi a na ostrovoch. Zahrnuté sú komplet náklady na ubytovanie. Ďalej celý opísaný program vyššie. Zahrnutá je taktiež strava v tie dni, ktoré spolu absolvujeme celodenné výlety. Pochopiteľne je v cene zahrnuté sprevádzanie a výklad v slovenčine. Zapožičanie výbavy na šnorchlovanie, opaľovacie krémy a lokálna sim karta s internetom. Profesionálne nafotenie vašej dovolenky a množstvo ďalších výhod.

Čo nie je zahrnuté v cene?

V cene nie je zahrnuté cestovné poistenie a náklady na stravu mimo dní, kedy spoločne absolvujeme celodenné výlety. V cene nie sú zahrnuté PCR testy. Na vyžiadanie vám vieme vyhotoviť aj profesionálne video z vašej dovolenky vrátane leteckých záberov.

Orientačná cena
9900€ / osoba

Galéria

Nezáväzná rezervácia

Vaša rezervácia bola úspešne odoslaná ;-)

Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.