Dolce Vita Travel, Cestovná kancelária, Cestovná agentúra, Dovolenka, Dovolenka na mieru, Sprievodca, Taliansko, Francúzsko, Toskánsko, Dovolenka v Taliansku, Dovolenka vo Francúzsku, Dovolenka v Toskánsku, Spoznávacie zájazdy do Talianska, Spoznávacie zájazdy do Francúzska, Spoznávacie zájazdy do Toskánska

© 2024 Stingray Studio

Malebná Apúlia

Apúlia, Bari, Alberobello, Matera, Monopoli, Plignano a Mare, Locorotondo – poznávací zájazd letecky. Objavte krásy talianskej Apúlie letecky z Viedne s transfermi súkromným autobusom na výlety, špičkovým sprievodcom a ubytovaním. UVÁDZAME KONEČNÉ CENY ZÁJAZDOV.

Program zájazdu

Deň 1: celodenný autobusový výlet: tajomná Matera – Altamura – degustácia

voliteľný transfer z Bratislavy do Viedne, odlet v ranných hodinách do Apúlie. Po prílete transfer súkromným autobusom do tajomného mesto Matera (UNESCO) „vytesaného“ do mohutných vápencových skál. Matera je považovaná za jedno z najstarších miest sveta. Nájdeme tu množstvo jaskynných príbytkov a skalných chrámov, či podzemných chodieb ktoré dávajú tomuto miestu jedinečné čaro. Nie náhodou si Mel Gibson vybral Materu pre film Umučenie Krista. V poobedňajších hodinách presun súkromným autobusom do mesta Altamura presláveného výrobou chleba s najstaršou pecou, možnosť ochutnávky. Taktiež môžete absolvovať nezabudnutľnú degustáciu apúlskych vín a špecialít. Vo večerných hodinách odjazd do hotela, ubytovanie, nocľah.

Deň 2: celodenná prehliadka mesta Bari

raňajky, presun miestnou dopravou na prehliadku hlavného mesta provinice Bari s Bazilikou sv. Mikuláša, kde sú uložené ostatky tohto svätého. Taktiež si prezriete pevnosť Castello Svevo vybudovanú v 12 stor. normandským kráľom, katedrálu Bari či svetoznáme divadlo Petruzzelli. Môžete ochutnávať miestne špeciality na promenáde Lungomare, možnosť nákupov, v podvečerných hodinách návrat do hotela.

Deň 3: rybárske mestečko Monopoli – ikonické Polignano Mare – relax na pláži

Raňajky, krátky presun vlakom do rybárskeho mestečka Monopoli so starobylým opevneným prístavom. Názov Monopoli, v preklade „jedinečný“ , vystihuje toto miesto dokonale. Uchváti vás pohľad na mestečko vystavané z bieleho kameňa, kde aj dnes plynie čas akosi pomalšie a bezstarostnejšie. Pohľad na rybárov opravujúcich siete popri červeno-modrých loďkách s veslami „gozzo“, v malebnom prístave, biele kostolíky, hrad Karola V., či pohár vínka pri miestnych morských špecialitách bude la dolce vita. V poobedňajších hodinách presun do prímorského mestečka Polignano a Mare ležiaceho na skalných útesoch. Možnosť kúpania a oddychu na ikonickej pláži. Po prehliadke a oddychu v podvečerných hodinách odjazd späť do hotela, nocľah.

Deň 4: žiarivé Alberobello – jaskyňa Castellana – očarujúce Locorotondo – odlet do Viedne

raňajky, transfer súkormným autobusom do najznámejšej pamiatky Apúlie. Mestečko Alberobello je posiate tradičnými bielymi domčekmi s kuželovitými strechami tzv. „trulli“, ktoré sú dodnes obývané. V poobedňajších hodinách pokračovanie v ceste súkromným autobusom na prehliadku jaskynného súboru Castellana Grotte so žiarivou kvapľovou výzdobou. Na záver navštívime očarujúce mestečko Locorotondo s bielymi domčekmi pretkanými olivovníkmi. Kľud a harmónia tohto miesta v nás zanechá nezabudnuteľné pocity z Apúlie. V podvečerných hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne.

Ubytovanie

Hotel Gabbiano ***

Hotel sa nachádza v blízkosti mora a ponúka 24-hodinovú recepciu, bezplatné Wi-Fi pripojenie, bar a reštauráciu. Nachádza sa 10 minút chôdze od stanice vlaku, z ktorej sa dostanete do centraBari za 30 minút. Izby sú vybavené TV, vlastnou kúpeľňou a toaletou. Niektoré izby ponúkajú výhľad na more. Hotel ponúka iba sladké raňajky.

Doprava

letecká doprava

trasa: Viedeň – Bari – Viedeň (priamy let) Predbežné letové časy tam: 8:00-9:30 / späť: 20:10-21:40 hod.

Cena zahŕňa

 • letenka Viedeň – Bari – Viedeň
 • servisné a palivové príplatky
 • rezervácia seadiel v lietadle pri sebe
 • 1 x príručná batožina do 5 kg (40x30x20cm)
 • 1 x príručná batožina do 10 kg (55x40x23cm)
 • 3 x ubytovanie v 3* hoteli
 • 3 x bufetové raňajky
 • transfer letisko – hotel – letisko
 • výlety súkromným autobusom podľa programu
 • služby slovenského sprievodcu CK
 • sprievodca s vami počas celého zájazdu
 • prehliadky podľa programu bez vstupov poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa

 • prípadné vstupy do múzeí a pamiatok
 • pobytová taxa (platí sa na mieste)

Orientačné ceny vstupov

miestna doprava z/do Bari – 5 €

miestny sprievodca podľa počtu účastníkov cca 6 €

ochutnávka vín – 15 €

Galéria

Nezáväzná rezervácia

Vaša rezervácia bola úspešne odoslaná ;-)

Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.