Dolce Vita Travel, Cestovná kancelária, Cestovná agentúra, Dovolenka, Dovolenka na mieru, Sprievodca, Taliansko, Francúzsko, Toskánsko, Dovolenka v Taliansku, Dovolenka vo Francúzsku, Dovolenka v Toskánsku, Spoznávacie zájazdy do Talianska, Spoznávacie zájazdy do Francúzska, Spoznávacie zájazdy do Toskánska

© 2024 Stingray Studio

Čarovné Toskánsko

Toskánsko, San Gimignano, Florencia, Pisa – poznávací zájazd letecky. Čarovné Toskánsko, hviezda mnohých romantických filmov. Objavte tajomstvá honosnej Florencie, vzhlidanite šikmú vežu v Pisa, rozľahlé vinice obklopujúce starobylé mestečká , ochutnajte toskánske vína a špecialityy a mnoho ďalšieho. Nadýchnite sa romantickej atmosféry viníc a histórie Toskánska. Navštívte rodisko velikánov Danteho a Galilea, ktoré inšpirovalo aj renesančných majsrov ako Leonardo da Vinci, Botticelli, Michelangelo či Rafaelo. UVÁDZAME KONEČNÉ CENY ZÁJAZDOV.

Program zájazdu

Deň 1: odlet z Viedne do Florencie

Voliteľný transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, vo večerných hodinách odlet z Viedne do Florencie, transfer súkromným autobusom na hotel, ubytovanie, voľný program, nocľah.

Deň 2: prehliadka Florencia a Pisa

Raňajky, krátky presun miestnou dopravou do Florencie, prehliadka dominánt Florencie – katedrála Santa Maria del Fiore s renesančnou kupolou, výstup na zvonicu Giotto’s Bell Tower, ktorej zvučné zvony vás ohromia, krátka prehliadka krstiteľnice sv. Jána, kde krstili najznámejších členov rodu Medicii a interiér vytvorili velikáni Donatello a Michelozzo. Nazriete tiež do krypty katedrály. V poobedňajších hodinách presun vlakom do Pisa, prehliadka centra a Námestia zázrakov ktoré je srdom mesta. Prehliadka Šikmej veže, možnosť individuálneho výstupu. Prezrieme si Katedrálu s najväčšou kazateľnicou z 13. storočia, , krstiteľnicu, Campo Santo – monumentálny starobylý cintorín pod holým nebom s výjavmi z byblie. Možnosť prechádzky po niekoľko kilometrov dlhých hradbách chrániacich toto námestie. Možnosť nákupov. V podvečerných hodinách návrat do hotela.

Deň 3: celodenný autobusový výlet Monteriggioni, Siena, San Gimignano, degustácia

Raňajky, celodenný výlet súkromným autobusom, počas ktorého ochutnáte vône a chute Toskánska. Počas cesty údolím Val d’Orcia, sa Vám naskytnú výhľady na malebný toskánsky vidiek. Ako prvé navštívime stredoveké opevnené mestečko Monteriggioni, ktoré ochraňovalo tunajšie vinice pred nárokmi Florencie, krátka prehliadka, možnosť výstupu na mestské hradby. Následne sa presunieme do Sieny, jedného z najpoetickejších talianskych miest. Prehliadka mesta: Palazzo Publico, veža Torre del Mangia, námestie Piazza del Campo. Po prehliadke transfer do ikonického stredovekého mestečka San Gimignano známeho svojimi kamennými vežami, ktoré leží v romantickom prostredí toskánskych viníc. Skvelý deň zakončíme návštevou preslávenej vinárskej farmy, kde nás čaká degustácia toskánskych špecialít a vín, medzi ktorými nebude chýbať preslávená odroda Chianti. Transfer súkromným autobusom späť na ubytovanie, nocľah.

Deň 4: prehliadka Florencie – odlet do Viedne

Raňajky, presun miestnou dopravou do centra Florencie, mesta umenia a vedy, ktoré pripomína galériu pod otvoreným nebom. Prezrieme si najväčšie klenoty mesta – palác Mediciovcov, Basilica Santa Crocce, v ktorej sú pochovaní Michelangelo, Galileo, Machiavelli a iné významné osobnosti, radnicu Palaco Vecchio s vežou, vonkajšie múzeum Loggia dei Lanzi, fontánu del Porcellino, najstarší a najužší most zlatníkov Ponte Vecchio a iné. V prípade časových možností návšteva galérie Palatini. V podvečerných hodinách návrat miestnou dopravou späť na ubytovanie,prevzatie batožiny, transfer súkromným autobusom na letisko. Odlet z Flrorencie na letisko Schwechat, voliteľný transfer do Bratislavy.

Ubytovanie

Hotel Europa ****

Hotel ponúka 24-hodinovú recepciu, bezplatné Wi-Fi pripojenie a reštauráciu. Nachádza sa 5 minút chôdze od stanice RR, z ktorej sa dostanete priamo do centra Florencie za cca 20 minút. Izby sú vybavené SAT TV, vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom a toaletou. K dispozícii klimatizácia. Pestré bufetové raňaky.

Doprava

Letecká doprava

Predbežné letové časy: Viedeň – Florencia 14:25-15:45 / Florencia – Viedeň 20:15:21:35 hod. Trvanie letu: 1:30 hod.

Cena zahŕňa

 • letenka Viedeň – Florencia – Viedeň
 • servisné a palivové príplatky
 • sedenie pri sebe v lietadle
 • check-in leteniek
 • 1 x príručná batožina do 5 kg (40x30x20 cm)
 • 1x príručná batožina do 10 kg (55x40x20 cm)
 • 3 x ubytovanie v 4* hoteli
 • 3 x bufetové raňajky
 • 1x degustácia vín a toskánskych špecialít
 • transfer letisko – hotel – letisko
 • autobusový výlet Monteriggioni, Siena, San Gimignano
 • slovenský sprievodca CK
 • sprievodca po celý zájazd s vami
 • prehliadky podľa programu bez vstupov
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa

 • prípadné vstupy do múzeí a pamiatok
 • miestna doprava cca 20 € pobytová taxa (platí sa na mieste)

Orientačné ceny vstupov

kombinovaný lístok Šikmá veža, Camposanto, katedrála, baptisterium, Opera museum a Sinope 27 €

bazilika Santa Croce 9 €

Duomo (na kupolu) 20 €

Galéria Palatina 19 €

Galéria

Nezáväzná rezervácia

Vaša rezervácia bola úspešne odoslaná ;-)

Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.