Dolce Vita Travel, Cestovná kancelária, Cestovná agentúra, Dovolenka, Dovolenka na mieru, Sprievodca, Taliansko, Francúzsko, Toskánsko, Dovolenka v Taliansku, Dovolenka vo Francúzsku, Dovolenka v Toskánsku, Spoznávacie zájazdy do Talianska, Spoznávacie zájazdy do Francúzska, Spoznávacie zájazdy do Toskánska

© 2024 Stingray Studio

Malta a Gozo s kúpaním

LETO NA MALTE. Poznávací zájazd s pobytom pri mori. Spoznajte krajinu maltských rytierov pretkanú kresťanskými tradíciami a prírodnými krásami. TO NAJLEPŠIE Z MALTY na 5 dní s odletom z Bratislavy. Nebude chýbať kúpanie v priezračných zátokách a plážach Malty.

Program zájazdu

Deň 1: odlet z Bratislavy na Maltu

Odlet z Bratislavy vo večerných hodinách, po prílet na Maltu transfer súkromným autobusom do hotela, ubytovanie, nocľah.

Deň 2: komplex tunelov z 2. sv. vojny – podmorské akvárium – celodenný relax na pláži

Raňajky, celodenný voľný program na kúpanie a relax pri hotelovom bazéne, alebo na pláži 500 m od hotela. Môžete taktiež stráviť deň na najväčšej a najznámejšej pláži Melliah, ktorá sa nachádza 25 minút jazdy autobusom od hotela. Nadšenci podmorského sveta môžu navštíviť Maltské Národné Akvárium, ktoré sa nachádza neďaleko hotela. Možnosť presunu miestnou dopravou na nákupy do Sliemy alebo pre milovníkov histórie prehliadka so sprievodcom: Vojnový komplex tunelov z 2. sv. vojny, Palác Veľmajstra alebo filmové predstavenie, ktoré rozpráva príbeh 7000-ročnej histórie Malty.

Deň 3: celodenný autobusový výlet – nedobytná Valletta a tri mestá

Raňajky, transfer súkromným autobusom do Grand Harbour, kde si povieme niečo o troch opevnených mestách Vittoriosa, Senglea, Cospicua. Okrem iného si prezriete najstaršiu maltskú pevnosť St. Angelo, najväčšie anglické námorné delo, či námorné múzeum. Tri mestá sú právom jednými z najvyhľadávanejších pamiatok Malty. Prehliadneme si hlavného mesto Valletta, ktoré je najopevnenejším mestom na svete a nebolo nikdy dobyté. Valletta je múzeom sama o sebe. Nachádza sa tu nespočetné množstvo múzeí, kostolov, kláštorov, palácov a hádam každá budova má vzácnu historiu. Pri návšteve mesta nesmie chýbať prehliadka katedrály Jána Krstiteľa s nádhernou zlatistou barokovou výzdobou a dielom Caravaggia zobrazujúcom sťatie Jána Krstiteľa. Vo večerných hodinách transfer súkromným autobusom späť do hotela.

Deň 4: celodenný autobusový výlet – čarovný ostrov Gozo a kúpanie

Raňajky, transfer súkromným autobusom na plavbu na ostrov Gozo. Po ceste sa zastavíme (foto zastávka) pri Popeye Village preslávenú muzikálom Pepek Námorník v hlavnej roli s Robinom Williamsom. Následne sa vydáme na krátku plavbu na ostrov Gozo. Po vystúpení z trajektu sa ocitnete vo svete historických dediniek, úzkych uličiek a neopakovateľných prírodných scenérií. Navštívite baziliku Ta´Pinu kde podľa legendy vykonala Panna Mária niekoľko zázrakov. Modlil sa tu aj Pápež Ján Pavol II. a Benedikt XVI. Prezriete si megalitický chrámový komplex Ggantija, ktorý je starší ako pyramídy, či Stonehange. Jeho vybudovanie je do dnešných dní záhadou. Pokocháte sa pohľadom na lagúnu „vnútorné more“, ktorá je spojená s morom 80 metrov dlhým skalným tunelom. Na záver prehliadky navštívite mestečko Victoria s citadelou s nádherným výhľadom na ostrov. Budete mať čas na návštevu kadedrály Nanebovzatia Panny Márie, Mramorová Baziliky sv. Juraja, stredovekej väznice či nákupy. V prípade časových možností si v poobedňajších hodinách vychutnáte oddych na najväčšej a najznámejšej pláži Melliah. Vo večerných hodinách transfer súkromným autobusom späť do hotela.

Deň 5: celodenný autobusový výlet – podmorská jaskyňa – starobylé chrámy – odlet do Bratislavy

Raňajky, transfer súkromným autobusom na prehliadku očarujúcej jaskyňe Blue Grotto s možnosťou plavby ľodkou do jej útrob. Po plavbe sa vydáme do komplexu najstarších megalitických chrámov Hagar Quim a Mnajdra. V prípade časových možností prechádzka k stredovekej strážnej veži, odkiaľ sa naskytajú panoramatické výhľady na skalnaté pobrežie. V poobedňajších hodinách navštívime netypický kostola v Mdina. Očaria vás medovo-zlatisté farby tohto bývalého hlavného mesta Malty. Súkromným transferom sa presunieme do mestečka Mosta na prehliadku kostola s treťou najväčšou samonosnou kupolou nas svete. Vo večerných hodinách transfer súkromným autobusom na letisko, odlet z Malty do Bratislavy.

Ubytovanie

Hotel Topaz ***

Príjemný hotel s bazénom 800 m od pláže ponúka 24-hodinovú recpeciu, reštauráciu, pizzériu, bar, kaviareň, automaty na nápoje, herňu, free-Wifi. Klimatizované izby sú vybavené TV, varnou konvicou, hotelovou kozmetikou a vlastnou kúpeľňou s toaletou. Raňajky formou bufetu.

Doprava

Letecká doprava

Predbežné letové časy: Bratislava – Malta 22:05 – 00:20 / Malta – Bratislava 19:05 – 21:20 hod. trvanie letu: 2:15 hod.

Cena zahŕňa

 • letenka Bratislava – Malta – Bratislava
 • servisné a palivové príplatky
 • rezervácia seadiel v lietadle pri sebe
 • 1 x príručná batožina do 5 kg (40x30x20cm)
 • 1 x batožina do podpalubia 10 kg (55x40x23cm)
 • 4 x ubytovanie v 3* hotely s bazénom 500 m od pláže
 • 4 x raňajky formou švédskych stolov
 • doprava súkromným autobusom v rámci programu
 • služby slovenského sprievodcu CK
 • sprievodca je s vami počas celého zájazdu
 • prehliadky podľa programu bez vstupov
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa

 • prípadné vstupy do múzeí a pamiatok
 • lístok na trajekt na ostrov Gozo
 • pobytová taxa (platí sa na mieste)

Orientačné ceny vstupov

výlet loďkou jaskyňa Blue Grotto – 8 €

Hagar Quim – 10 €

katedrála sv. Jána Krstiteľa – 15 €

lístok na trajekt ostrov Gozo 5 €

Galéria

Nezáväzná rezervácia

Vaša rezervácia bola úspešne odoslaná ;-)

Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.