Dolce Vita Travel, Cestovná kancelária, Cestovná agentúra, Dovolenka, Dovolenka na mieru, Sprievodca, Taliansko, Francúzsko, Toskánsko, Dovolenka v Taliansku, Dovolenka vo Francúzsku, Dovolenka v Toskánsku, Spoznávacie zájazdy do Talianska, Spoznávacie zájazdy do Francúzska, Spoznávacie zájazdy do Toskánska

© 2024 Stingray Studio

Jordánsko – magické kráľovstvo

Navštívte magické kráľovstvo Jordánsko. Krajina biblických príbehov, tajomných púštnych pokladov, križiackych hradov, skalných miest a Mŕveho mora. Odesiete si nezabudnuteľné zážitky. Biblická hora Nebo, mozaiková Madaba, križiacky hrad Karak, jordánske pompeje Jerash, púštne safari a beduínska pohostinnosť, magická Petra a mnoho ďaľšieho. Ubytovanie v moderných 4* hoteloch s bazenmi, spa a pri Mŕtvom mori s vynikajúcou stravou formou polpenzie. Zažite ten NAJ zájazd do Jordánska.

Program zájazdu

Deň 1: odlet z Viedne do Ammánu – ubytovanie v 4* hotely – večera

Voliteľný transfer z Bratislavy na letisko Viedeň Schwechat. V poobedňajších hodinách odlet z Viedne do Ammánu. Po prílete transfer súkromným autobusom do hotela, ubytovanie v modernom 4* hotely, večera.

Deň 2: raňajky – prehliadka Ammán a starobylý Jerash – večera

Raňajky, prehliadka starého a nového Ammánu. Potulky púštnym mestom začneme na Farebnom trhu, prezrieme si pozostatky rímskeho divadla, mešitu kráľa Abdulláha a Husejnovu mešitu.Navštívime rímsko-byzantskú citadelu s archeologickým múzeom, zachovalé rímske divadlo, súky, palácový komplex Umajjov a Herkulov chrám. V poobedňajších hodinách sa presunieme súkromným autobusom do „jordánskych Pompejí“ Jerash, ktoré v 4.stor. postihlo zemetrasenie a ukrylo ho na dlhý čas pod pieskové duny. Až v 19.stor. bolo mesto „zonvuobjavené“ vďaka čomu môžeme navštíviť jedno z najzachovalejších miest z obdobia Rimanov. Prejdeme sa pod zachovalím Vítazným oblúkom rovnako ako Rimania v 2. stor. n.l. , či po 600 m dlhej „Hodvábnej ceste“. Vo večerných hodinách návrat do hotela, relax, večera.

Deň 3: raňajky – biblická hora Nebo – mozaiková Madaba – križiacky hrad Kerak – večerná Petra – večera

Raňajky, transfer súkromným autobusom na biblickú horu Nebo, kde zomrel Mojžiš, autora 5 kníh starého zákona. Navštívime kostol zo 4. stor. označujúci miesto Mojžšíovho odpočinku. Naskytne sa nám výhľad z miesta, z ktorého Mojžíš po 40 ročnom putovaní uvidel zasľúbenú zem. Panoráma sa tiahne od údolia Jordán cez Mŕtve more a biblické Jericho až po Jeruzalem. Následne sa presunieme súkromným autobusom do mesta mozaiky Madaba. Prezriete si byzantsko-palestínsku mozaiku v gréckom ortodoxnom kostole sv. Juraja, ktorá je najvýznamnejšou mozaikou Blízkeho Východu. Mozajka zobrazuje mapu Svätej zeme a biblické príbehy. Po prehliadke sa vydáme súkromným autobusom po starej kráľovskej ceste na križiacky hrad Kerak známi z filmu Kráľovstvo nebeské, ako sídlo Raynalda de Chatillon. Už z diaľky nám silueta robustného hradu napovie, že sa tu odohrali najvýznamnejšie okamihy križiackej vojny so Saladinom. Našu prehliadku zakončíme v hotely tíčiacom sa nad Petrou. Ubytujeme sa v 4* hotely s výhľadom na magickú Petru, relax, večera.

Deň 4: raňajky – prehliadka magická Petra – večera

Raňajky, navštívime najznámejšiu pamiatku Jordánska známu z filmu Indiana Jones – kamenné mesto Petra staré viac ako 2 tisíc rokov. Petra je považovaná za novodobý 7.div sveta. Po prejdení rokliny (pešo alebo na povozoch) obklopenej 100 m vysokými oranžovými skalami sa pred nami zjaví ikonická pokladnica AI Khazneh, kde bolo ukryté zlato, drahokami a iné poklady. Počas celodennej prehliadky skalného mesta budete mať možnosť navštíviť kláštor AI Deir, kráľovské hrobky, dievčenský hrad, divadlá, či objaviť systém zavlažovania a umenia kaligrafie. Po prebádaní skrytých pokladov vytesaných do oranžových skál sa vrátime späť do hotela, kde nás čaká po celodennej prehliadke zaslúžený relax v spa & wellnes a večera.

Deň 5: raňajky -Malá Petra – púštne safari 4×4 – západ slnka – tradičná beduínska večera s programom – magická noc na púšti

Raňajky, presunieme sa súkromným autobusom do často opomenutej Malej Petry, ktorá služila ako predmestie, vstupný a obchodný bod Petry. Následne sa vydáme na dobrodružstvo do púšte Wadi Rum. Po ubytovaní v beduínskom kempe nasadneme na jeepy 4×4 a vydáme sa brázdiť oranžové duny pripomínajúce planétu Mars. Naši sprievodcovia nám ukážu najzaujímavešjie púštne skvosty a povieme si čosi o príbehu Lawrenca z Arábie. Po návrate do kempu a relaxe zažijete magický západ slnka na púšti a následný večerný kultúrny program plný tradícií, zábavy a jedla (večera) s púštnymi beduínmi. Zažijete magickú noc na púšti.

Deň 6: raňajky – Mŕtve more – kúpanie – 4* wellness & spa hotel na pláži – večera

Raňajky na púšti, presun súkromným autobusom k Mŕtvemu moru, ktoré je najnižšie položeným miestom na svete. Vyskúšame, či je naozaj nemožné ponoriť sa v tomto najslanšom mori sveta. Vysoká koncentrácia soli a 12 tich minerálov ktoré sa nachádzaju len Mŕtvom mori, má nenahraditeľný prínos pre zdravie. Po jedinečnom a bezstarostnom ležaní na hladine Mŕtveho mora sa presunieme do 4* hotela priamo na pláži, kde budete môcť pokračovať v relaxe v bazénoch a spa, alebo kúpaním v mori. Večera.

Deň 7: raňajky – Betánia – púštne hrady – Amman – večera

Raňajky, navštívime jedno z najvýznamnejších biblických miest, kde dal boh Abrahámovi 10 božích prikázaní, Ježiš bol pokrstený Jánom a Jákob zápasil s božím anjelom. V 1. knihe Mojžišovej je toto miesto nazývané „záhrada Pána“ a často sa prirovnáva k rajskej záhrade. Navštívime miesto, kde kázal a krstil Ján Krstiteľ. Po prehliadke miestnych nálezov z vykopávok sa súkromným autobusom vydáme objavovať Púštne hrady najvýznamnejších kalifov. Prezrieme si umajjské fresky v hrade Amrak, pevnosť Azraq, sídlo Lawrenca z Arábie a ďaľšie. V podvečerných hodinách sa ubytujeme v 4* hotely v hlavnom meste Jordánska – Ammán, voľný program, večera.

Deň 8: raňajky – nákupy v Ammáne – rozlúčka s Jordánskom – súkromný transfer na letisko – odlet do Viedne

raňajky, celodenný program so sprievodcom v Ammáne, možnosť nákupov, skryté zákutia mesta, vpodvečerných hodinách prevzatie batožiny, transfer súkromným autobusom na letisko, odlet do Viedne, voliteľný transfer do Bratislavy.

Ubytovanie

Hotely – Magické Jordánsko ****

Ramada resort Mŕtve more – zažijete dokonalý relax v modernom hotely so širokou súkromnou piesočnatou plážou pri Mŕtvom mori, 2 bazénmi a wellness kúpelmi. Hotel ponúka 24-hodinovú recepciu, bezplatné Wi-Fi pripojenie, kaviareň, lounge bar, pool bar, reštauráciu, slnečnú terasu s výhľadom na Mŕtve more a rieku Jordán. Izby sú vybavené klimatizáciou, LCD TV, príslušenstvom na prípravu kávy/čaju, vlastnou kúpeľňou so sušičom vlasov a toaletou. Bohate raňajky a večere formou bufetových stolov.

P Quattro relax hotel Petra – moderný hotel nachádzajúci sa v srdci Petry s panoramatickým výhľadom na mesto. Hotel ponúka 24-hodinovú recepciu, bezplatné Wi-Fi pripojenie, kaderníctvo, kaviareň, lounge bar a skvelú hlavnú reštauráciu a reštauráciu na streche hotela. Moderne zariadené izby sú vybavené klimatizáciou, vlastnou kúpeľňou, županom, sušičom vlasov, LCD TV, príslušenstvo na prípravu kávy/čaju a minibarom. Užite si dokonalý relax v saune, masáže, soľnú terapiu, fitness centrum, bazén a vírivku na strechce hotela s výhľadom na nočnú Petru. Skvelé jedlo či cocktail vám naservírujú priamo v reštaurácii na streche hotela. Bohaté raňajky a večere formou bufetových stolov.

Wadi Rum camp – jeden z naj púštnych campov beduínov, ktorí sú známi svojou pohostinnosťou. Ochutnáte tunajšie špeciality, objavíte skryté tajomstvá púšte, necháte sa unášať na vlnách beduínskej zábavy pri svetle ohňov. Magická noc na púšti. Camp je plne vybavený pre vaše potreby.

Menach Tyche hotel Ammán – Moderný hotel s výborným hodnotením ponúka 24-hodinovú recepciu, bezplatné Wi-Fi pripojenie, kaderníctvo, kaviareň, lounge bar a reštauráciu. Izby sú vybavené klimatizáciou, LCD TV, príslušenstvom na prípravu kávy/čaju, vlastnou kúpeľňou so sušičom vlasov a toaletou. Hostia majú k dispozícii hotelový bazén. Bohate raňajky a večere formou bufetových stolov.

Doprava

Letecká doprava

Predbežné letové časy: Viedeň – Ammán 14:30 – 19:10 hod. / Ammán – Viedeň 20:45 – 23:25 hod. trvanie letu: 3:40 hod.

Cena zahŕňa

 • letenka Viedeň – Ammán – Viedeň
 • servisné a palivové príplatky
 • rezervácia seadiel v lietadle pri sebe
 • 1 x príručná batožina do 5 kg (40x30x20 cm)
 • 1 x batožina do podpalubia 10 kg (55x40x20 cm)
 • check-in leteniek
 • 7 x ubytovanie v kvalitných 4* hoteloch
 • 7 x bohaté raňajky a večere – polpenzia
 • vstup do hotelových bazénov a vybrané wellness služby
 • všetky výlety súkromným autobusom v rámci programu
 • 400 m jazda na povozoch do Petry
 • služby slovensky hovoriaceho sprievodcu CK
 • služby miestneho sprievodcu
 • sprievodca je s vami počas celého zájazdu
 • prehliadky podľa programu bez vstupov
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa

 • balíček – vstupné víza, všetky vstupy do pamiatok v rámci programu 180 € (zabezpečuje CK vopred)
 • cestovné poistenie
 • sprepitné

Orientačné ceny vstupov

balíček – vstupné víza, všetky vstupy do pamiatok v rámci programu 180 € (zabezpečuje CK vopred)

Galéria

Nezáväzná rezervácia

Vaša rezervácia bola úspešne odoslaná ;-)

Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.