Dolce Vita Travel, Cestovná kancelária, Cestovná agentúra, Dovolenka, Dovolenka na mieru, Sprievodca, Taliansko, Francúzsko, Toskánsko, Dovolenka v Taliansku, Dovolenka vo Francúzsku, Dovolenka v Toskánsku, Spoznávacie zájazdy do Talianska, Spoznávacie zájazdy do Francúzska, Spoznávacie zájazdy do Toskánska

© 2024 Stingray Studio

Ischia a Capri – polpenzia

Ischia a Capri – poznávací zájazd letecky na 5 dní. Termálny ostrov Ischia s 3* hotelom s polpenziou, bazénom s termálnou liečivou vodou v blízksti pieskovej pláže. Skvelý poznávací program s výletmi súkromným autobusom, sprievodcom CK a návštevou ostrova Capri. Možnosť návštevy termálnych kúpelov Negombo a Poseidon.

Program zájazdu

Deň 1: prílet – transfer do hotela v meste Neapol

voliteľný transfer z Bratislavy na letisko Schwechat Viedeň, odlet do Neapolu. Po prílete transfer súkromným autobusom do hotela v Neapole, nocľah.

Deň 2: staroveké kúpele – múzeum Vlia Arbusto – pastelové Sant‘ Angelo – starobylé Forio – záhrady La Mortella

raňajky, presun do prístavu, presun trajektom na vulkanický ostrov Ischia, prezývaný „zelený ostrov“. Zoznámenie s ostrovom prostredníctvom celodenného autobusového výletu za krásami Ischie. Navštívime Cassamicciola Terme, kde sa nachádzali pravdepodobne najstaršie kúpele na ostrove, Lacco Ameno, najmenšia obec ostrova s dejinami siahajúcimi až do staroveku. Históriu ostrova mapuje múzeum – Villa Arbusto, kde sa nachádza slávny Nestorov pohár. V poobedných hodinách objavíme harmóniu záhrad La Mortella, ktoré sú pretkané vzácnymi exotickými rastlinami, fontánami a jazierkami. Následne sa presunieme do prekrásneho letoviska – Sant‘ Angelo. Navštívime námestie Trofa, staré rybárske domčeky v pastelových farbách a úzke uličky s butikmi, obchodíkmi s ručne robenou keramikou a bižutériou, kaviarne a reštaurácie. Na záver dňa navštívime rybárske mestečko Forio s filmovým kostolíkom Santa Maria del Soccorso. Forio obľubovali P. Neruda, Elizabeth Taylorová či J. Kennedyová, Karel Gott. Do dnešných dní si zachovalo pôvodný starobylý ráz so stredovekými uličkami lemovanými pestrofarebnými fasádami domov, kaplnkami a kostolmi. Vo večerných hodinách presun do hotela, ubytovanie, večera.

Deň 3: celodenný výlet na ostrov Capri

Raňajky, transfer súkromným autobusom do prístavu, presun trajektom na celodenný výlet na ostrovov v Tyrhénskom mori – Capri, ktorý je prirovnávaný k rajskej záhrade obľubovanej už starovekou rímskou smotánkou. Na ostrove pešia prehliadka najznámejších pamiatok: Piazza Umberto, Kostol Chiesa di Santo Stefano, možnosť kúpania, či návštevy Modrej jaskyne – Grotta Azzura, Villa Jovis, mestečko Anacapri alebo plavba loďou okolo pobrežia ostrova.Navštívime nádherné Augustové záhrady s výhľadom na symbol ostrova Faraglioni, Anacapri s horou Monte Solaro a ostane nám čas na posedenie pri dobrom jedle, vínku, káve, či na kúpanie. Odchod trajektom späť na ostrov Ischia. Po návrate transfer do hotela, voľný program na kúpanie v hotelových termálnych bazénoch alebo relax na pláži, večera.

Deň 4: návšteva termálnyeho parku Poseidonove záhrady alebo Negombo alebo relax na pláži

raňajky,voľný program na kúpanie na piesočnatej pláži v blízkosti hotela, alebo relax v hotelovom minerálnom bazéne. Možnosť návštevy termálnych parkov: termálny park Poseidonove záhrady – najnovší a najväčší termálny park s rozlohou 6000 m2, v ktorom nájdete niekoľko minerálnych i termálnych bazénov, pričom každý z nich má inú teplotu vody. termálny park Negombo -nachádza sa priamo na pláži v prírodnej zátoke San Montano. Park Negombo bol navrhnutý tak aby spájal mimoriadne terapeutické vlastnosti termálnych vôd so zábavným a zdravým pobytom. Počas pobytu si môžete užiť niekoľko druhou sáun, masáže, aerosóly, inhalácie, termálne bazény s hydromasážnymi tryskami, ktoré sú určené na regeneráciu organizmu. Večera.

Deň 5: Aragónsky hrad – Ischia Ponte – Ischia Porto – relax na pláži – odlet

raňajky, celodenný prehliadka, transfer súkromným autobusom na prehliadku symbolu Ischie – slávny Aragónsky hrad, ktorý je postavený na samostatnom ostrovčeku, spojený s pevninou mostom. V stredoveku nedobytná pevnosť a útočisko pred nájazdmi barbarov, dnes hlavná atrakcia ostrova. Prejdeme sa kľukatými uličkami Ischia Ponte, pokocháme sa výhľadom na ostrovčeky Procida a Vivara, ochutnáme tunajšie obľúbené nápoje limoncello či rukolíno v Ischia Porto, ktoré je lemované barmi, reštauráciami a jachtami. Možnosť nákupov. V podvečerných hodinách presun trajektom do Neapolu, transfer na letisko a odlet.

Ubytovanie

hotel Park Victoria ***

Útulný hotel sa nachádza 800 m od historického mestečka Forio, 700 m od pieskovej pláže a v blízkosti termálneho parku Poseidonove záhrady. Pri hotely sa nachádza zastávka miestneho autobusu, ktorým sa prepravíte za krátky čas do termálnych kúpeľov. Hotel ponúka vonkajší bazén s termálnou liečivou vodou cca 28 °C a vnútorný bazén cca 36-38 °C , recepciu, Wi-Fi zdarma, reštaurácia, bar, slnečnú terasu a záhradu. Izby sú vybavené TV, klimatizáciou, vlastná kúpeľňa so soc. zariadením. Raňajky formou bufetových stolov (šunka, syr, ovocie, sladké, káva, džúsy.. ). Servírovaná večera so zeleninovým bufetom a výberom z menu. Skvelá domáca talianska kuchyňa.

Doprava

Letecká doprava

Viedeň – Neapol 19:20- 20:55 hod., Neapol – Viedeň 19:40-21:20 hod. dĺžka letu: 1,40 hod.

Cena zahŕňa

 • letecká doprava Viedeň – Neapol – Viedeň
 • servisné a letecké poplatky
 • check-in leteniek
 • 1 x príručná batožina do 5 kg (40x20x25 cm)
 • 1x batožina do podpalubia 10 kg (55x40x20 cm)
 • sedenie pri sebe v lietadle
 • transfer letisko – hotel – letisko
 • výlety súkromným autobusom podľa programu
 • 4 x hotelové ubytovanie
 • 3 x strava formou Polpenzie
 • slovenský sprievodca CK
 • sprievodca s vami počas celého zájazdu
 • prehliadka podľa programu bez vstupov
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa

 • pobytová taxa cca 2 € / noc / os. (platí sa na mieste)
 • prípadné vstupy do múzeí a pamiatok
 • lístky na trajekt na Ischiu a Capri

Orientačné ceny vstupov

Poseidonove kúpele 35 €

Aragonský hrad 12 €

botanická záhrada La Martela 12 €

lístky na trajekt Neapol – Ischia – Neapol cca 40 €

lístky na trajekt Ischia – Capri – Ischia cca 35 €

Galéria

Nezáväzná rezervácia

Vaša rezervácia bola úspešne odoslaná ;-)

Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.