Dolce Vita Travel, Cestovná kancelária, Cestovná agentúra, Dovolenka, Dovolenka na mieru, Sprievodca, Taliansko, Francúzsko, Toskánsko, Dovolenka v Taliansku, Dovolenka vo Francúzsku, Dovolenka v Toskánsku, Spoznávacie zájazdy do Talianska, Spoznávacie zájazdy do Francúzska, Spoznávacie zájazdy do Toskánska

© 2024 Stingray Studio

Toskánsko – najkrajšie miesta

Letecký poznávací zájazd pre milovníkov Toskánska s top programom, sprievodcom a službami za skvelú cenu. Počas zájazdu navštívite najznámejšie miesta a pamiatky Toskánska, ochutnáte svetovo preslávené vína a tunajšiu gastronómiu. Neváhajte a poďte s nami, zážitok na celý život.

Program zájazdu

Deň 1: prílet – BUS transfer: staroveká Voltera – ikonické San Gimignano – degustácia

voliteľný transfer z Bratislavy na letisko Schwechat. Odlet z Viedne do Toskánska. Po prílete transfer súkromným autobusom do starovekého opevneného mestečka Voltera, niekdajšieho centra Etruskej civilizácie a výroby alabastru. Prehliadka námestia so stredovekými palácmi a Dómu Santa Maria Assunta. Po prehliadke transfer súkromným autobusom do ikonického stredovekého mestečka San Gimignano známeho svojimi kamennými vežami, ležiace v romantickom prostredí toskánskych viníc. Skvelý deň zakončíme návštevou preslávenej vinárskej farmy, kde si vychutnáte degustáciu toskánskych špecialít a vín, medzi ktorými nebude chýbať preslávená odroda Chianti. Odjazd na ubytovanie v krásnom toskánskom vidieku.

Deň 2: BUS transfer: poetická Siena – opevnené Monteriggioni

Raňajky, transfer súkromným autobusom na prehliadku jedného z najpoetickejších talianskych miest, Siena. Prehliadka mesta: Palazzo Publico, veža Torre del Mangia, námestie Piazza del Campo. V poobedňajších hodinách transfer súkromným autobusom na prehliadku stredovekého opevneného mestečka Monteriggioni, ktoré ochraňovalo tunajšie vinice pred nárokmi Florencie. Možnosť výstupu na mestské hradby. Po prehliadke transfer súkromným autobusom na ubytovanie.

Deň 3: BUS transfer: romantická Pienza – Vala d´Orcia – Montepulciano – víno a syr

raňajky, transfer súkromným autobusom do renesančného mestečka Pienza, ktoré dal vystavať pápež Pius II. v 15. storočí ako ukážku ideálneho miesta na život v Taliansku. Mestečko si zachovalo svoj pôvodný ráz do dnešných dní. Romantickú atmosféru mestečka dotvára nádherný výhľad na údolie Vala d´Orcia, ulička lásky a ulička bozkov, či skvelá chuť miestneho syru pecorino. Po prehliadke presun súkromným autobusom do renesančného mesta Montepulciano známeho famóznym vínom a stredovekou architektúrou. Víno Montepulciano patrí do prvej trojky najlepších svetových vín. Srdcom mesta je Piazza Grande, ktoré lemujú renesančné paláce, katedrála, či chrám Madony di San Biagio, ktorý slúžil Michelangelovi ako predloha pre Baziliku sv. Petra v Ríme. V podvečerných hodinách odjazd súkromným autobusom do hotela vo Florencii.

Deň 4: celodenná prehliadka – honosná Florencia

Raňajky, presun miestnou dopravou do centra Florencie, mesta umenia a vedy, ktoré pripomína galériu pod otvoreným nebom. Prehliadka dominánt Florencie – katedrála Santa Maria del Fiore s renesančnou kupolou, výstup na zvonicu Giotto’s Bell Tower, ktorej zvučné zvony vás ohromia, krátka prehliadka krstiteľnice sv. Jána, kde krstili najznámejších členov rodu Medicii a interiér vytvorili velikáni Donatello a Michelozzo. Nazriete tiež do krypty katedrály. Prezrieme si najväčšie klenoty mesta – palác Mediciovcov, Basilica Santa Crocce, v ktorej sú pochovaní Michelangelo, Galileo, Machiavelli a iné významné osobnosti, radnicu Palaco Vecchio s vežou, vonkajšie múzeum Loggia dei Lanzi, fontánu del Porcellino, najstarší a najužší most zlatníkov Ponte Vecchio. V podvečerných hodinách návrat do hotela.

Deň 5: Pisa – mesto zázrakov a šikmej veže – odlet

raňajky, transfer súkromným autobusom na letisko, odloženie batožiny, krátky presun miestnou dopravou na prehliadku centra miesta Pisa. Navštívime Námestia zázrakov ktoré je srdom mesta. Prehliadka Šikmej veže, možnosť individuálneho výstupu. Prezrieme si Katedrálu s najväčšou kazateľnicou z 13. storočia, , krstiteľnicu, Campo Santo – monumentálny starobylý cintorín pod holým nebom s výjavmi z byblie. Možnosť prechádzky po niekoľko kilometrov dlhých hradbách chrániacich toto námestie. Možnosť nákupov. V podvečerných hodinách návrat na letisko, prevzatie batožiny, vo večerných hodinách odlet do Viedne.

Doprava

Letecká doprava

DopravaPredbežné letové časy: Viedeň – Pisa 9:30-11:00 / Pisa – Viedeň 21:35:23:05 hod. Trvanie letu: 1:30 hod.

Cena zahŕňa

 • letenka Viedeň – Pisa – Viedeň
 • servisné a palivové príplatky
 • sedenie pri sebe v lietadle
 • check-in leteniek
 • 1 x príručná batožina do 5 kg (40x30x20 cm)
 • 1x batožina do podpalubia 10 kg (55x40x20 cm)
 • 4 x ubytovanie v 3* a 4* hoteloch
 • 4 x raňajky formou bufetových stolov
 • 1x degustácia vín a toskánskych špecialít
 • transfer letisko – hotel – letisko
 • autobusové výlety a transfery podľa programu
 • slovenský sprievodca CK
 • sprievodca po celý zájazd s vami
 • prehliadky podľa programu bez vstupov
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa

 • prípadné vstupy do múzeí a pamiatok
 • miestna doprava cca 10 € (Florencia, Pisa)
 • pobytová taxa (platí sa na mieste)

Orientačné ceny vstupov

kombinovaný lístok Šikmá veža, Camposanto, katedrála, baptisterium, Opera museum a Sinope 27 €

bazilika Santa Croce 9 €

Duomo (na kupolu) 20 €

Galéria Palatina 19 €

Galéria

Nezáväzná rezervácia

Vaša rezervácia bola úspešne odoslaná ;-)

Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.