Dolce Vita Travel, Cestovná kancelária, Cestovná agentúra, Dovolenka, Dovolenka na mieru, Sprievodca, Taliansko, Francúzsko, Toskánsko, Dovolenka v Taliansku, Dovolenka vo Francúzsku, Dovolenka v Toskánsku, Spoznávacie zájazdy do Talianska, Spoznávacie zájazdy do Francúzska, Spoznávacie zájazdy do Toskánska

© 2024 Stingray Studio

Ligúria a Cinque Terre

Ligúria a Cinqe Terre – poznávací zájazd letecky. Objavte čarovnú Ligúriu s kúpaním. Čaká vás malebné Cinque Terre, plavba na hviezdne Portofíno, mesto námorníctva Janov, oddych a kúpanie na ligúrskych plážach. UVÁDZAME KONEČNÉ CENY ZÁJAZDOV.

Program zájazdu

Deň 1: odlet z Viedne – prehliadka Janova – Námorné múzeum – honosné paláce – dom Krištof Kolumba

voliteľný transfer z Bratislavvy na letisko Schwechat, odlet z Viedne v doobedných hodinách, po prílete transfer súkromným autobusom do historického centra mesta Janov, rodiska Krištofa Kolumbusa a najväčšieho námorného prístavu Talianska. V Janove môžete navštíviť najväčšie európske akvárium plné žralokov, tučniakov, medúz, či tropických plazov. Taktiež sa tu nachádza jedinečné Námorné múzeum , kde sa na chvíľu môžete stať kapitánom na palube historickej plachetnice v skutočnej veľkosti, čo zažijeť simulátor lode na rozbúrenom mori. Janov bol takmer po celú svoju históriu jednou z talianských republík. Nájdeme tu množstvo historických a sakrálnych pamiatok. Prezriete novogotický hrad, Katedrálu San Lorenzo, či St. Agostino s bielo-modrou mramorovou fasádou. Na Piazza de Ferrari si prezriete budovu Opery a symbol mesta veža Torre de la Lanterna, ktorá je považovaná za najstaršiu pamiatku svojho druhu na svete. Prezriete si tiež Dóžov palác a paláce najbohatšich janovských rodín s nádhernými fasádami, úchvatnými nádvoriami a záhradami s fontánami. obrovskými sálmi plnými fresiek a luxusným nábytkom.  Možnosť návštevy rodného domu Krištofa Kolumba. Vo večernýh hodinách transfer súkromným autobusom do hotela.

Deň 2: celodenný výlet – Rappalo – plavba do hviezdneho Portofina – kúpanie

raňajky, krátky presun do prímorského mestečka Rappalo s námestím Piazza Cavour a parkom s peknou vyhliadkou. Následne plavba loďou do malebného mestečka Portofíno v Rajskom zálive, ktoré je považované za najkrajšie miesto Ligúrie. Nádherná prírodná scenéria mestečka so starobylým rázom sa stala obľúbenou destináciou hviezd ako Elizabeth Taylor, Frank Sinatra či Briggite Bardot. Po prehliadke návrat loďou späť do prístavu, návrat do hotela. Voľný program na kúpanie a relax na pláži. V podvečerných hodinách návrat do hotela.

Deň 3: celodenný výlet na Cinque Terre

raňajky, presun vlakom do jednej z najkrajších oblastí Talianska – Cinque Terre (UNESCO) s päticou prímorských dediniek zasadených do chránenej horskej oblasti. Počas prehliadky navštívime malebné mestečká Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza, Monterosso al Mare. Taktiež ochutnáte miestne špeciality a schladíte sa v priezračnom Ligúrskom mori. V podvečerných hodinách návrat do hotela.

Deň 4: celodenný relax na pláži – nákupy

raňajky, celodenný relax na pláži 50 m od hotela, možnosť nákupov alebo alternatívny program so sprievodcom.

Deň 5: odlet do Viedne

raňajky, transfer súkromným autobusom na letisko, odlet do Viedne, voliteľný transfer do Bratislavy.

Ubytovanie

Hotel Arco Del Sole ***

Tento jednoduchý rodinný hotel sa nachádza 7 minút chôdze od pláže s výhľadom na Portofino. Ponúka 24-hodinovú recepciu, bezplatné wifi, reštauráciu, terasu a snack-bar. Klimatizované izby s vlastnou kúpelňou a toaletou. Izby vybavené TV, fénom a toaletnou kozmetikou. Kontinentálne servírované sladké talianske raňajky.

Doprava

Letecká doprava

Predbežné letové časy: Viedeň – Janov 11:00-12:30 / Janov – Viedeň 9:30 – 11:00 hod. Trvanie letu: 1:30 hod.

Cena zahŕňa

 • letenka Viedeň – Janov – Viedeň
 • servisné a palivové príplatky
 • rezervácia seadiel v lietadle pri sebe
 • 1 x príručná batožina do 5 kg (40x30x20cm)
 • 1 x batožina do podpalubia 10 kg (55x40x23cm)
 • check-in leteniek
 • 4 x ubytovanie v hotely 50 m od pláže
 • 4 x bufetové raňajky
 • transfer letisko – hotel – letisko
 • transfer z letiska do Janova
 • služby slovenského sprievodcu CK
 • sprievodca je s vami počas celého zájazdu
 • prehliadky podľa programu bez vstupov
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa

 • prípadné vstupy do múzeí a pamiatok
 • miestnu dopravu
 • pobytová taxa (platí sa na mieste)

Orientačné ceny vstupov

vlak CinqueTerre: 18 €

vlak do Rappalo: 18 €

hrad Rappalo: 5 €

lodný výlet na Portofíno: 17 €

Galéria

Nezáväzná rezervácia

Vaša rezervácia bola úspešne odoslaná ;-)

Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.