Dolce Vita Travel, Cestovná kancelária, Cestovná agentúra, Dovolenka, Dovolenka na mieru, Sprievodca, Taliansko, Francúzsko, Toskánsko, Dovolenka v Taliansku, Dovolenka vo Francúzsku, Dovolenka v Toskánsku, Spoznávacie zájazdy do Talianska, Spoznávacie zájazdy do Francúzska, Spoznávacie zájazdy do Toskánska

© 2024 Stingray Studio

Francúzska Polynézia

  • Oficiálny názov: Francúzska Polynézia
  • Hlavné mesto: Papeete
  • Štátne zriadenie: francúzske zámorské územie
  • Náboženstvo: protestanti (54 %), rímsko-katolícke (30,3 %)
  • Úradný jazyk: francúzština, anglicky sa dohovoríte v turistických centrách
  • Časový posun: 11 hodín voči stredoeurópskemu času

O Francúzskej Polynézii

Päť súostroví a celkovo 118 ostrovov v Južnom Pacifiku dohromady vytvára Polynéziu, miesto, ktoré priťahuje svojimi nádhernými piesočnatými plážami, blankytne modrým morom, koralovými útesmi a bujnou vegetáciou stále viac turistov.

Viac než 2/3 obyvateľstva žije na súostroví Tahiti s hlavným mestom Papeete, ktoré je tiež východzím bodom k návšteve ďalších súostroví, predovšetkým neďalekých ostrovov Moorea či svetoznámého súostrovia Bora Bora. Vďaka priaznivým klimatickým podmienkam, kráse miestnych žien a rozmanitej prírode na túto dovolenku iste dlho nezabudnete. Zaujímavosťou je ostrov Makatea, ktorý je 3. najväčším ostrovom z fosfátovej horniny v Tichom oceáne. Najväčším z ostrovov je Tahiti s hlavným mestom Papeete, ktoré je tiež východzím bodom pre návštevu všetkých ďalších ostrovov. Ostrovy boli prvýkrát osídlené Polynézanmi, ktorí sa v 5. storočí vydali z Markýzskych ostrovov na juh. Stali sa francúzskou kolóniou a v roku 1946 zámorským územím Francúzska.