Dolce Vita Travel, Cestovná kancelária, Cestovná agentúra, Dovolenka, Dovolenka na mieru, Sprievodca, Taliansko, Francúzsko, Toskánsko, Dovolenka v Taliansku, Dovolenka vo Francúzsku, Dovolenka v Toskánsku, Spoznávacie zájazdy do Talianska, Spoznávacie zájazdy do Francúzska, Spoznávacie zájazdy do Toskánska

© 2024 Stingray Studio

Malta

Európa

Oficiálny názov: Maltská republika (Repubblika ta´Malta, Republic of Malta). Hlavné mesto: Valletta (9 000 obyvateľov). Štátne zriadenie: parlamentná republika. Náboženstvo: 98 % rímsko-katolícke. Úradný jazyk: maltčina, ktorá je semitským jazykom s románskym a arabskými prvkami. Taktiež angličtina, ktorou hovoria takmer všetci Malťania, v hoteloch využijete i nemčinu. Časový posun: zodpovedá SEČ i v letnom období.

Grécko

Európa

Oficiálny názov: Grécka republika. Hlavné mesto: Atény (Athínai). Štátne zriadenie: pluralitná republika s jednokomorovým parlamentom. Náboženstvo: pravoslávne, ktoré vyznáva 98% populácie, ďalej sú tu zastúpení rímski katolíci, židia a moslimovia. Úradný jazyk: úradným jazykom je gréčtina, dohovoríte sa aj anglicky. Časový posun: + 1 hod.

Veľká Británia

Európa

Oficiálny názov: Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska. Hlavné mesto: Londýn. Štátne zriadenie: konštitučná monarchia. Náboženstvo: anglikáni, katolíci, škótski presbyteriáni. Úradný jazyk: angličtina, galština a velština. Časový posun: GMT -1 hod.

Francúzsko

Európa

Oficiálny názov: Republique. Francaise Hlavné mesto: Paríž. Štátne zriadenie: pluralitná republika prezidentského typu s dvojkomorovým parlamentom. Náboženstvo: rímskokatolíci 78%, moslimovia 4%. Úradný jazyk: francúzština. Časový posun: stredoeurópský čas.

Taliansko

Európa

Oficiálny názov: Talianska republika. Hlavné mesto: Rím (Roma) – 2,8 miliona obyvateľov. Štátne zriadenie: pluralitná republika s dvojkomorovým parlamentom. Náboženstvo: 97 % obyvateľstva vyznáva katolícku vieru, 1,5 % sa hlási ku valdénskej evanjelickej cirkvi, ostatní sú moslimovia a nedefinovaní. Úradný jazyk: taliančina, ale dohovoríte sa nemecky či francúzsky Časový posun: 0 hodín.