DOLCE VITA travel


+421 905 654779
+421 948 351651


ckdolcevitatravel@gmail.com

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,16 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 9,02 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Škandinávia - rozprávkové krajiny sobíkov a škriatkov

Leopard-Škandinávia Staré mesto-Škadinávia Pipi dlhá pančucha-Škandinávia
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1105466
Cena od: 1 348,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

17.08.2021 6 dní First Minute 1 348,20 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
6-dňový letecký zájazd

Perex:
V Škandinávii sa to len tak hemží detskými atrakciami. Poďme spolu objaviť múzeum bizarností Roberta Ripleyho, múzeum Hansa Christiana Andersena, strašidelné laboratórium, zábavné parky Tivoli, Liseberg, ZOO v mestečkách Boras a Kolmarden a mnoho ďalších atrakcií. 


Program:
1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Kodane. Prehliadka zameraná na detské atrakcie. Budete veriť alebo nie - v múzeu bizarností Roberta Ripleyho určite áno! Prekvapí nás muž s najväčšou nohou na svete, či list napísaný na zrnku ryže alebo muž s kovovým nosom. A iste navštívime krajinu rozprávok Hansa Christiana Andersena, kde sú expozície, ktoré pripomínajú najslávnejšie rozprávky tohto spisovateľa – Cisárove nové šaty, Malá morská víla či Snehová kráľovná. Nezabudneme ani na zábavnú zbierku Guinessových rekordov. Pozrieme, čo nám ponúka Strašidelné laboratórium. Popoludní si doprajeme plavbu po kanáloch Kodane a z lode uvidíme dom, v ktorom býval Hans Christian Andersen. Večer navštívime zábavný park Tivoli alebo najväčšie severské planetárium Tycho Brahe. Večera, ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách presun po Öresundskom moste, ktorý spája Kodaň a švédske Malmö. Presun do druhého najväčšieho švédskeho mesta Göteborgu. Tu navštívime najväčšie severské vedecké centrum Universum. Pod jednou strechou nájdeme obrovský tropický prales, v ktorom sa poprechádzame s voľne sa pohybujúcimi zvieratami. Zároveň môžeme strčiť hlavu do vesmíru či ponoriť sa v hlbinách svetových oceánov. A čo by to bolo za vedecké múzeum, keby sme si nemohli pozrieť a vyskúšať rôzne technológie či experimenty? Alebo ak budeme mať chuť môžeme sa zabaviť v najväčšom severskom zábavnom parku Liseberg, ktorý ponúka až 42 atrakcii pre malých aj veľkých. Po dokonalom dni plného nových zážitkov odchod na ubytovanie, večera.

3. deň:
Raňajky. V mestečku Boras navštívime ZOO, ktoré je zelenou oázou pre 500 zvierat. Nahliadneme do africkej savany, kde sú žirafy, nosorožce, slony, levy či zebry, ostrov plný opíc. Nadchnú nás aj tučniaky a severské zvieratá. Popoludní sa presunieme do mestečka Gränna na brehu Vätternského jazera, kde ochutnáme slávne lízanky Polkagrisar, ktoré sa vyrábajú už od polovice 19. storočia. Fakultatívne výlet loďou na ostrov Visingsö.

4. deň:
Naša cesta nás dnes dovedie do ríše zvierat v prekrásnom prostredí Kolmarden. Je to neobyčajná ZOO plná dobrodružstiev. Kolmarden je rajom, kde nemôžeme vynechať svet tigrov, podmorský svet, wild kemp či safari. A čo by ste povedali na stretnutie s Bamsom – najsilnejším medveďom na svete alebo so slonom Namsai ako stále kýva chobotom? Určite Vás uchváti živá show delfínov. A prečo neskúsiť dobrodružnú jazdu na jedinečnej drevenej horskej dráhe, ktorá sa rúti rýchlosťou 110 km/h? To je ale paráda! Odchod na ubytovanie, večera.

5. deň:
Raňajky. Prehliadka hlavného mesta Štokholm cez zázračný svet rozprávok Astrid Lindgrenovej. Vo Vasa múzeu objavíme v pôvodnej veľkosti zrekonštruovanú vojnovú loď Vasa, ktorá sa v roku 1628 potopila pár minút po vyplávaní. Porozprávame si príbeh, prečo táto obrovská loď sa potopila iba po 1 300 m plavby. Určite nás ohromí jej veľkosť. Poobede si toto krásne mesto pozrieme aj z výšky, z vrchu Globen arény. V prípade záujmu návšteva zábavného parku Gröna Lund. Ubytovanie, večera.

6. deň:
Po raňajkách nášho posledného dňa v Štokholme navštívime najstarší skanzen na svete, založený už v roku 1891, kde môžeme obdivovať okrem drevenej architektúry aj živé severské zvieratá ako aj tradičné remeslá. Odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.Ubytovanie:
5x v hoteli 3*

Stravovanie:
5x polpenzia

Poznámka:
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava:
Letecká

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Kodaň, Štokholm – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň - Bratislava, 5x ubytovanie v hoteli 3* s polpenziou, autokar počas pobytu, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 266 EUR, vstupy, cestovné poistenie. 

Autorské právo: samot / 123RF Reklamní fotografie