Dolce Vita Travel, Cestovná kancelária, Cestovná agentúra, Dovolenka, Dovolenka na mieru, Sprievodca, Taliansko, Francúzsko, Toskánsko, Dovolenka v Taliansku, Dovolenka vo Francúzsku, Dovolenka v Toskánsku, Spoznávacie zájazdy do Talianska, Spoznávacie zájazdy do Francúzska, Spoznávacie zájazdy do Toskánska

© 2023 Stingray Studio

Rím a Vatikán 5 dní

Rím a Vatikán – poznávací zájazd letecky. 5 – dňový zájazd do starobylého Ríma s ubytovaním v 4* modernom hotely s raňajkami a profesionálnym sprievodcom CK. Zabezpečujeme prednostné vstupy so slovenským výkladom do svetových pamiatok ! Možnosť zabezpečiť vstup na generálnu audienciu Pápeža ! UVÁDZAME KONEČNÉ CENY ZÁJAZDOV.

Program zájazdu

Deň 1: odlet z Viedne – najznámejšie námestia Ríma

Odlet z Viedne v ranných hodinách, po prílete, transfer súkromným autobusom do hotela, odloženie batožiny. Presun miestnou dopravou do centra Ríma a návšteva najznámejších námestí s ich dominantami. Navštívite romantickú fontánu di Trevi, Španielske námestie so známymi španielskymi schodmi s možnosťou nákupov na Piazza di Spagna, Via Condotti, Piazza del Popolo s egyptským obeliskom, Piazza Navona, či Pantheon. Vo večerných hodinách návrat miestnou dopravou do hotela.

Deň 2: prehliadka anitckého Ríma

Raňajky, presun miestnou dopravou do centra, prehliadka veľkolepých dominánt starobylého Ríma – Koloseum a Forum Romanum (prednostný vstup so slovenským výkladom), Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Trajánovo fórum, či rímske kostoly plné umenia a prekvapení. Obdivujte diela umelcov ako Raffaela, Michelangela či Caravaggia v uliciach starobylého Ríma, ktorý je múzeum sám o sebe. V prípade možnosti zabezpečenie vstupu na generálnu audienciu Pápeža. Vo večerných hodinách návrat miestnou dopravou do hotela.

Deň 3: prehliadka sakrálnych pamiatok Ríma

Raňajky, presun miestnou dopravou do Vatikánu. Prehliadka najznámejších kresťanských pamiatok – Námestie sv. Petra s Bazilikou s hrobkami pápežov a možnosťou vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa naskytá jedinečný výhľad na Rím. Návšteva Vatikánskych múzeí (prednostný vstup so slovenským výkladom), so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou s prekrásnymi renesančnými freskami Michelangela, Raphaela a Botticelliho. V poobedňajších hodinách návšteva Anjelskeho hradu (Castel Sant’Angelo), ktorý kedysi slúžil ako pápežská rezidencia. V podvečerných hodinách návrat miestnou dopravou do hotela.

Deň 4: prehliadka sakrálnych pamiatok Ríma

Raňajky, presun miestnou dopravou do centra a pokračovanie v návšteve sakrálnych pamiatok – Bazilika Santa Maria Maggiore, ktorá bola od ranného stredoveku vyhľadávaným cieľom pútnikov. Jej veľký význam sa vyznačuje aj tým, že pri hlavnom oltári smie omšu vykonávať len pápež. Následne návšteva Baziliky sv. Jána v Lateráne, ktorá patrí medzi najzaujímavejšie stavby Ríma a je najdôležitejším chrámom katolíkov. V poobeďňajších hodinách možnosť nákupov na Piazza di Spagna, či Via Condotti. Prekvapenie v rámci programu od sprievodcu. Vo večerných hodinách návrat do hotela.

Deň 5: odlet do Viedne

raňajky, voľný program, transfer súkromným autobusom na letisko, odlet z Ríma do Viedne.

Ubytovanie

Hotel Roma Tor Vergata ****

HOTEL PRI ZASTÁVKE METRA. 4* hotel s 24-hodinovou recepciou, free-wifi, reštauráciu, koktejl bar na terase. Hotel sa nachádza v širšom centre mesta v blízkosti zastávky metra, ktorým sa za 45 minút dostanete do historického centra mesta. Klimatizované izby sú vybavené minibarom, fénom trezor, stôl, toaletné potreby, 32“ TV. Kanvica na čaj a kávu. Raňajky podávané formou bufetu.

Doprava

Letecká doprava

Predbežné letové časy: Viedeň – Rím 8:20 – 10:15 hod. / Rím – Viedeň 9:10 – 10:50 hod. Trvanie letu: 1:30 hod.

Cena zahŕňa

 • letenka Viedeň – Rím – Viedeň
 • servisné a palivové poplatky
 • rezervácia sedadiel v lietadle pri sebe
 • check-in leteniek
 • 1 x príručná batožina do 5 kg (42x20x35 cm)
 • 1x batožina do podpalubia 10 kg (55x40x23cm)
 • 4 x ubytovanie v 3* hoteli v blízkosti zastávky metra
 • 4 x bufetové raňajky
 • súkromný transfer letisko – hotel – letisko
 • slovenský sprievodca CK
 • sprievodca je s vami počas celého zájazdu
 • prehliadky podľa programu bez vstupov
 • zákonné poistenie v znení zákona č. 170/2018 Z. z.

Cena nezahŕňa

 • doprava po Ríme cca 12 €/pobyt
 • pobytová taxa (platí sa na mieste)
 • prípadné vstupy do múzeí a pamiatok (nepovinné)

Orientačné ceny vstupov

Vatikánske múzeá: 28 € ( prednostný vstup so slovenským výkladom priamo v múzeách )

Koloseum + Forum Romanum: 18 € ( prednostný vstup so slovenským výkladom )

Bazilika sv. Petra vstup do kopuly: cca 9 €

Galéria

Dátumy a ceny

Dátumy a ceny

16.09.2022 - 20.09.2022

Strava: raňajky. Doprava: Letecká

499,00€

14.10.2022 - 18.10.2022

Strava: raňajky. Doprava: Letecká

499,00€

Nezáväzná rezervácia

Vaša rezervácia bola úspešne odoslaná ;-)

Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.