DOLCE VITA travel


+421 905 654779
+421 948 351651


ckdolcevitatravel@gmail.com

Počasie

Slovinske Alpy
dnes:   16 °C
Ljublana
včera:   19 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,84 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,42 HRK
Turecká lira  EUR 6,58 TRY
Americký dolar  EUR 1,15 USD

Zobraziť všetky »

Krásy Slovinska "slovinské Toskánsko"

Destinácia: Slovinsko
Kód zájazdu: 819102
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Popis:

Slovinsko je jednou z mála európskych krajín, kde je možné stráviť dopoludnie vo vysokohorských alpských strediskách a poobede sa presunúť na pobrežie Jandranského mora. Smaragdové jazero Bled, prehliadka hlavného mesta Ľubľany, unikátna jaskyňa Postojna Jama, Predjamský hrad, svetoznámy žrebčinec Lipice, panoramatické výhľady v oblasti „Slovinského Toskánska“, vínne pivnice v Dobrove a zámok Miramare. 


Úvod:

4-dňový autokarový zájazd.


Program:
1. deň:

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 hod.), tranzit cez Rakúsko do hlavného mesta Slovinska - Ľubľany. Prehliadka mesta: Ľubľanský hrad, Prešernovo námestie, Františkánsky kostol "Tromostovje", Cankarjevo nábrežie, Magistrát, Robbova fontána 3 slovinských riek, Ribje námestie, Emona - rímske opevnenie. Ubytovanie.


2. deň:

Raňajky. Cez "Slovinksé Toskánsko" oblasť Goriška Brda, dedinku Kojsko, kde na kopci nad dedinou stojí Kostol svätého kríža a za pekného počasia sa nám naskytne panoramatický výhľad na Alpy a Jadranské more, pokračujeme do dediny Gonjače. Dedinka Šmartno bude našou ďalšou zastávkou. Prejdeme cez úzke uličky ku kostolu sv. Martina a typickému domu tohto regiónu - Briška hiša. Na zámku Dobrovo si pochutíme na dobrom obede a nevynecháme ani návštevu jednej z najväčších vínnych pivníc v Slovinsku, Klet Brda, s degustáciou miestnych vín. Presun na ubytovanie.


3. deň:

Raňajky. Dnes sa vyberieme k talianskemu pobrežiu, kde navštívime zámok Miramare. Pokračovať budeme návštevou svetoznámeho žrebčinca Lipice s chovnou stanicou lipicanského plemena. Popoludní nás čaká unikátna jaskyňa - Postojna Jama, ktorej 27-kilometrové podzemné chodby bizarne tavrovaných kvapľov a kamenných závesov ju zaraďujú medzi najväčšie jaskyne v Európe. Zastávka na podivuhodnom Prejamskom hrade, unikátne vystavanom ako orlie hniezdo v skalnom masíve. Ubytovanie.


4. deň:

Raňajky. Cestou na Slovensko as zastavíme v starom kúpeľnom mestečku Bled pri smaragdovo zelenom jazere tvoriacom bránu do Triglavského Národného parku, fakultatívne plavba loďou, návšteva ostrova Blejski Otok vrátane kostolíka, kde si môžete zazvoniť na zvon prianí, prehliadka Bledského hradu. Odchod na Slovensko.


Ubytovanie:

3x v hoteli 3*.


Stravovanie:

3x raňajky, 1x obed.


Doprava:

Autokarová.

Cena zahŕňa:

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, obed na zámku Dobrovo, ochutnávku vína, sprievodcu CK.


Cena nezahŕňa:

Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.


Ostatné doplatky:

Za 1/1 izbu 88 EUR, miesto v prednej časti autobusu 7 EUR.


Autorské právo: samot / 123RF Reklamní fotografie