DOLCE VITA travel


+421 905 654779
+421 948 351651


ckdolcevitatravel@gmail.com

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,05 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,59 HRK
Turecká lira  EUR 7,45 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Veľký okruh Nepálom + Poon Hill Trek

Destinácia: Nepál
Kód zájazdu: 1093999
Cena od: 1 290 €
Príplatky od: 530 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

25.09.2020 13 dní 1 290 € +530 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Himaláje a ich majestátna krása, historické miesta, autentické lokálne komunity, unikátna fauna s množstvom endemických druhov. Ťažiskom zájazdu je jeden z najkrajších trekov Horného Mustangu s nízkou obťažnosťou, avšak nebudeme mať núdzu o 5-hviezdičkové výhľady. Adrenalín do žíl pridá tiež rafting na rieke Trisuli, alebo aj návšteva safari v Národnom parku Chitwan. Jedinečný ekosystém pahorkov, horských plies, vysokých pasienkov a hustých džunglí. Po návšteve magického Nepálu sa budete ešte dlho usmievať.

Popis zájazdu
Najkomplexnejší program v krajine označovanej ako „Zem nikdy sa nekončiaceho pokoja a lásky“.
Najkrajší a nie veľmi náročný trek v oblasti horného Mustangu – Poon Hill, Ghorepani, Ghandruck.
Panoráma pohoria Annapurna, ktorá vyráža dych, nám bude počas 5-dňového treku vernou spoločníčkou.
Zažijete aj Vy stavy porovnateľné s nirvánou na vlastnej koži?
To všetko obohatené o najkrajšie pamiatky Nepálu v Káthamandu a safari v Národnom parku Chitwan.
Skrátka nezabudnuteľné dobrodružstvo a dokonalá dovolenka!

Program zájazdu


1.-3. deň:
Odlet z Viedne alebo z Bratislavy do hlavého mesta Nepálu – do Káthmandu. Podrobná prehliadka KÁTHMANDU s námestím DURBAR a so svätyňou KUMAR DEVI –, ktorá je sídlom jedinej živej bohyne sveta, hinduistický chrám PAŠUPATINATH a pohrebné rituály spopolňovania zosnulých. Najznámejšia nepálska budhistická stúpa BOUDHANATH
a spomienka na zlaté časy hippies na FREAK STREET. Nevynecháme ani Opičí chrám a mnoho iného. Mesto Vás uchváti svojou priamočiarosťou a pozitívnou energiou. V meste, v prípade potreby, zoženieme aj všetky potrebné veci na trek. Záujemcovia si urobia let k najvyššiemu vrchu sveta MOUNT EVEREST ponad nádherné štíty Himalájí.

4.-6. deň:
Prelet do mesta Pokhara, odkiaľ sa hneď vydáme na náš 5-dňový relaxačný a dušu očisťujúci trek z dedinky Nayapul. Krátky úsek popri brehu rieky Modi Khola vystrieda dedinka Birethani (1 065 m) s množstvom obchodíkov a čajovní. Postupujeme nahor do osady Tikhedhunga (1525 m), kde sa aj najeme. Prvý náročnejší úsek je pred nami, čaká nás asi dvojhodinové stúpanie po schodoch do čarovnej osady Ulleri (2070 m). Plní endorfínov sa uložíme na spánok. Ranné výhľady budú prvou odmenou a ubezpečením
o tom, že to naozaj stojí zato! Pokračujeme cez dubový a rododendrónový prales do Banthani vo výške 2 250 metrov. Po ďalšej hodinovej chôdzi prichádzame do nádhernej scénickej dediny Ghoprepani. Náš dnešný cieľ. Na nasledujúce ráno vstávame ešte za tmy, aby sme absolvovali asi hodinový výstup na Poon Hill (3200 metrov), odkiaľ sa nám pri východe slnka zjaví pred očami jeden z najčarovnejších pohľadov, panoramatický výhľad na Himaláje vrátane Dhaulagiri, južnej Annapurny, Fishtail a mnoho ďalších. Návrat do Ghorepani, kde sa do ďalších krokov posilníme raňajkami. Vydávame sa na trek do Tadapani (2630 m), kde strávime ďalšiu noc.

7.-9. deň:
Z Tadapani cez jednu z najkrajších a najznámejších trekingových oblastí Nepálu pôjdeme až do čarovnej osady Ghandruk s takmer neustálymi výhľadmi na masív Annapurny. Samotná dedina je jedným z najkrajších osídlení himalájskej oblasti a určite tu necháte kus svojho srdca. Ráno zostup až do Nyapulu, odkiaľ sa odvezieme nazad do Pokhary. Pokhara je veľmi príjemné horské mesto. Je plné kvalitných reštaurácií, barov, suvenírov, masáží,  je tu ponuka širokej palety fakultatívnych aktivít, ako napr. paraglajding, let na vrtuľníku a podobne. Necháte sa na niektorú prehovoriť? Veď si to zaslúžite!

10.-13. deň:
Skoro ráno presun scénickou cestou na cca trojhodinový rafting po rieke Trisuli. Rafting pre tých, ktorí si chcú vychutnať bezpečný splav s magickými výhľadmi a prekrásne všetko objímajúce prostredie. Pokračujeme do národného parku CHITWAN (UNESCO) v TEARJSKEJ NÍŽINE. Názov Chitwan v preklade znamená „Srdce džungle“ a my sa presvedčíme, čím si tento názov zaslúžil. SAFARI v Chitwane je však rozhodne iný zážitok, ako napríklad safari na africkom kontinente. I keď koncentrácia živočíchov v tomto národnom parku je neuveriteľne vysoká, vzhľadom na hustotu vegetácie budeme musieť sledovať svoje okolie oveľa pozornejšie ako na afrických savanách. Využiť možnosť absolvovania safari na slonoch vrelo odporúčame, no budeme sa zakrádať džungľou aj pešo a kto chce, okúpe sa so slonmi. Je vysoká pravdepodobnosť, že uvidíme krokodíly či nosorožce. Presun späť do Káthmandu a následný transfer na letisko. Odlet do Viedne.

Trasa zájazdu
Káthmandu – Pokhara – Nayapul – Ulleri – Ghorepani – Poon Hill – Ghandruk – Nayapul – Pokhara – Trisuli – Chitwan ? Kathmandu

CENA ZAHŔŇA

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a vynikajúceho miestneho nepálskeho sprievodcu, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie vo veľmi príjemnom hoteli v úplnom centre Káthmandu vo štvrti Thamel, raňajky v cene počas celej cesty, počas treku ubytovanie v kvalitných horských ubytovniach s teplou vodou, pobyt v Národnom parku Chitwan s plnou penziou, dopravu v Nepále, rafting, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA

Víza, fakultatívne výlety, povolenie na treking (vybavíme v CK, cena 50 EUR), prelet na trase Káthmandu – Pokhara (zvyčajne okolo 100 EUR), stravu, vstupy do pamiatok, letiskové taxy, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 230 €

DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

Možnosť absolvovať zájazd s anglicky hovoriacim sprievodcom počas celého roka individuálne. V prípade záujmu sa s nami skontaktujte!

Autorské právo: samot / 123RF Reklamní fotografie