DOLCE VITA travel


+421 905 654779
+421 948 351651


ckdolcevitatravel@gmail.com

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 7,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Vietnam a Kambodža komfortne

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1092108
Cena od: 1 990 €
Príplatky od: 485 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

17.10.2020 15 dní 1 990 € +485 € odlet: Viedeň letecká
27.12.2020 15 dní 2 190 € +485 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Jeden z najúspešnejších programov nášho katalógu! Ideálne spojenie histórie s prírodou a plážami, no najmä spojenie jedinečných kultúr dvoch parametrálne odlišných národov. Zvyky a tradície, také vzdialené od toho, čo ste doteraz poznali. Zážitky, na ktoré sa nezabúda! Romantické večery v Hoiane, fantastické výhľady v Halong Bay, charizma veľkomiest, pokoj vidieka, najzdravšia kuchyňa sveta a k tomu lacné a chutné pivko počas celej cesty.

Program zájazdu:

1. – 4. deň:
Odlet z Viedne do najväčšieho mesta Vietnamu, do SAIGONU alias HO CHI MINHOVHO MESTA. Návšteva Múzea vojny, paláca zjednotenia či KATEDRÁLY NOTRE-DAME. V historickej budove pošty odošleme pozdravy našim blízkym. Cesta 30 km od mesta do až 200 km dlhých VOJENSKÝCH TUNELOV CU-CHI. Jeden z najimpozantnejších pozostatkov Vietnamskej vojny je najlepším dôkazom o húževnatosti a o odvahe Vietnamcov. Počas fakultatívneho výletu do DELTY RIEKY MEKONG bližšie spoznáme osady a život vietnamských roľníkov. Jazda na tradičnom konskom povoze nás privedie na ekologické kokosové farmy, kde budeme mať možnosť ochutnať to najlepšie z exotického bio ovocia plného slnečných lúčov.

5. – 6. deň:
Prelet do prímorského letoviska NHA TRANG, kedysi presláveného miesta oddychu amerických vojakov. Ubytujeme sa vo 4-hviezdičkovom hoteli a na širokých plážach s?bielym pieskom si „dobijeme baterky“. Konečne sme na pobreží a môžeme si dopriať tie najlepšie čerstvé morské plody pripravené na vietnamský spôsob. Ponúkame aj možnosť fakultatívneho výletu loďou po blízkych ostrovoch.

7. – 9. deň:
Ranný prelet do mesta Danang, odkiaľ nás čaká hodinová cesta do perly Vietnamskej architektúry –čarovného mesta HOIAN. Prehliadka tohto malebného, atmosférického mestečka naplní Váš foťák zábermi a Vašu dušu „nakazí“ pokojom. Večerné potulky úzkymi historickými uličkami za svetla tisícov lampiónov nás zavedú do malých rodinných reštaurácií a kaviarní, kde si vychutnáme to najlepšie z vietnamskej kuchyne. Ubytovanie v?príjemnom 4-hviezdičkovom hoteli v centre mesta. Na druhý deň nás čaká výlet do majestátnych hôr. Vyvezieme sa najdlhšou lanovkou sveta ponad hustú džungľu až k jednej z najpopulárnejších pamiatok súčasnosti – GOLDEN BRIDGE. Na nasledujúci deň nás čaká presun do sídla dynastií Nguyen – do starobylého HUE, ktoré bolo vietnamským náboženským, kultúrnym a vzdelanostným centrom. Navštívime HROBKY DYNASTIE NGUYEN, mestskú citadelu a?iné pamiatky, ktoré tvoria súčasť svetového kultúrneho dedičstva pod záštitou UNESCO. Prelet do hlavného mesta VIETNAMU – do HANOJA, ktorý je s populáciou 6,5-milióna ľudí druhým najväčším mestom Vietnamu.

10. – 11. deň:
Návšteva najpozoruhodnejších pamiatok ako HO CHI MINHOVO MAUZÓLEUM, hlavné námestie či Pagoda na stračej nôžke. Zablúdime aj na známu TRAIN STREET, kde si vychutnáme kávu priamo na funkčnej železničnej trati. Prekvapí nás vlak? Nebojte sa, miestni to majú presne vypočítané. Plní energie pokračujeme na príjemnú prechádzku popri jazere HOAN QIEM. Pred tým však nezabudneme na CHRÁM LITERATÚRY, ktorý bol oficiálne prvou vietnamskou univerzitou. Deň ukončíme v spleti malých uličiek s pravou ázijskou atmosférou, ale aj záplavou barov a krčmičiek, kde si dáme naozaj chutné pivo. Fakultatívny výlet k jednému z prírodných divov sveta -Halong Bay. Tisíce ostrovčekov opradených legendami, sa ako dračie zuby týčia nad hladinou. Hotová vietnamská rozprávka!

12. – 15. deň:
Prelet do SIEM REAP. V popoludňajších hodinách absolvujeme fakultatívny výlet na najväčšie sladkovodné jazero juhovýchodnej Ázie TONLÉ SAP – prírodný fenomén a vzácny zdroj vlahy pre okolité ryžové polia. Prehliadka rybárskych dedín na vode a zoznamovanie sa s prostým každodenným životom miestnych. V podvečerných hodinách sa prejdeme centrom príjemného mesta a porozprávame si viac o búrlivej aj desivej histórii Kambodže. Nočný život v Siem Reap Vás prekvapí. Je to oveľa viac párty mesto, ako ste možno očakávali.

Podporujeme miestne komunity, a preto namiesto obyčajnej autobusovej dopravy v Kambodži už dlhoročne využívame služby našich kamarátov tuk-tukárov. Prehliadka obrovského chrámového komplexu Angkor Wat bude teda v našom podaní unikátnym zážitkom. Komplex bol nominovaný na jeden z nových siedmich divov sveta. Z chrámov dýchajú storočia vyslovovaných modlitieb, ktoré umocňuje aróma vonných tyčiniek a množstvo sôch Budhu. Na nástenných reliéfoch pred našimi očami ožívajú mytologické tanečnice apsáry. Človek si v nemom úžase uvedomí, aké výnimočné diela dokáže ľudstvo vytvoriť na oslavu Boha či bohov. Skutočne sme stihli toľko zažiť. Neuveriteľné! Presun do BANGKOKU, a odlet do Európy.

Trasa zájazdu:
Saigon – Nha Trang – Danang – Hue – Hanoi –Siem Reap – Bangkok


Cena zahŕňa:

Medzinárodnú letenku, sprievodcov CK a miestnych sprievodcov, prehliadky všetkých navštívených miest, kvalitný sprievodný program, ubytovanie v kvalitných 3 - hviezdičkových a vo 4 - hviezdičkových hoteloch s raňajkami, ak v programe nie je uvedené inak, kvalitnú klimatizovanú dopravu, cestné poplatky, tri prelety na trase Hanoj — Nha Trang, Nha Trang — Hue, Nha Trang — Saigon, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.


Cena nezahŕňa:

Víza, fakultatívne výlety, prelet na trase Hanoj — Siem Reap (160 €), stravu, vstupy do pamiatok, bakšiš, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.


Príplatok:

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 380 €

Autorské právo: samot / 123RF Reklamní fotografie