DOLCE VITA travel


+421 905 654779
+421 948 351651


ckdolcevitatravel@gmail.com

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,05 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,59 HRK
Turecká lira  EUR 7,45 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Cornwall - po stopách kráľa Artuša

Destinácia: Veľká Británia
Kód zájazdu: 1081721
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Transfer z Bratislavy do Prahy (2.nástupné miesto) pravidelnou linkovou dopravou (vlakom, autobusom). Odchod hlavného autobusu do Veľkej Británie.


2.deň: Ráno prejdeme do Anglicka a pokračujeme na juh do prímorského letoviska Brighton, majestátne sídlo pavilónu Royal Pavilion, Palace Pier. Popoludní Portsmouth s bohatou námornou minulosťou, prehliadka Flagship Portsmouth s bývalou vlajkovou loďou admirála Nelsona alebo loďou Mary Rose, vyhliadková veža Spinnaker Tower, nábrežie The Point. Ubytovanie v Portsmouthe.


3. deň: Cesta na juhozápad Anglicka , zástavka v hrabstve Dorset na poloostrove Purbeck, prehliadka hradu CORFE, ktorý patrí medzi 15 najúchvatnejších hradov sveta. EXETER s jedinečnou katedrálou sv.Petra. Anglická riviéra, panoramatická cesta pozdĺž pobrežia, krátka návšteva kúpeľných mestečiek Paignton, Brixham. Príjazd do Plymouth , mesto s bohatou históriou moreplavby.


4. deň: Celodenný výlet do južnej časti Corwallu. Marazion s ostrovným hradom St.Michael´s Mount, príjemné mestečko Penzance, pri zátoke Mountś Bay a Minack Theatre, impozantné divadlo na skalnatom útese , možnosť kúpania na pláži Porthcurno. Najzápadnejší bod Anglicka Land´s end , malebné pobrežie , nekonečné výhľady na Atlantik.


5. deň: Celodenný výlet do západnej časti Cornwallu. Rybársky prístav Tintagel s útesmi, Merlinová jaskyňa, zrúcaniny Artušovho rodného hradu. Prehliadneme si viktoriánske sídlo a záhrady Lanhydrocku a chránené vresovisko Bodmin Moor, tu aj navštívime krčmu Jamaica Inn, ktorú preslávila Daphne du Maurierová.


6. deň: Výlet do NP Dartmoor, divoké vresovisko vytvorilo hrôzostrašné prostredie pre detektívny román Arthura Conana Doyla -Pes baskervilský. Prechádzka NP, Princetown, najvyššie položená osada v celom Anglicku, miniatúrna dedinka Postbridge so stredovekým žulovým mostom a pokračujeme kaňónom Lydford Gorge s nádherným vodopádom (variantne Plymouth, návšteva prístavu a najväčšieho morského akvária v Británii). Odjazd do Plymouth , prehliadka mesta a prístavu, historický komplex plymoutských dokov, kde sa od napoleónskych vojen stavali vojenské lode , návršie Plymouth Hoe, tudorovská prístavná štvrť Barbican.


7.deň: Glastonbury, mesto zahalené tajomstvom a mýtom o kráľovi Artušovi. Prechádzka na vrch Glastonbury Tor , označovaný za bájny ostrov Avalon , kde bol údajne kráľ Artuš pochovaný. Wells, majestátna katedrála Vicars ´Close, jedna z najstarších celkom zachovalých ulíc v Európe . Bath, historické jadro kúpeľného mestečka, možnosť návštevy rímskych kúpeľov. Odjazd na ubytovanie do Londýna.


8.deň: Pešia prehliadka významných pamiatok Londýna so sprievodcom. V podvečer odjazd domov.


9.deň: Príchod v dopoludňajších hodinách do Prahy. Následne transfer do Bratislavy pravidelnou linkovou dopravou (vlakom, autobusom).


Názor CK:
Magický kút Británie charakterizujú kilometre rozmanitého pobrežia . Vydajte sa teda s nami spoznať keltský Cornwall , plný romantických príbehov , ktoré sú späté s kráľom Artušom , ktorý sa podľa povesti narodil v Tintagel . Spoznáme výnimočnú oblasť - civilizáciou nedotknutej dediny , romantické a tajomné vresoviská , rybárske dediny , nádherné pobrežie , strhujúce výhľady , to všetko v protiklade so životom v rušných mestách .


Poznámky a informácie:
Novinka roku 2020! Magický kút Anglicka charakterizujúci kilometre rozmanitého pobrežia. Vydajte sa s nami poznať keltský Cornwall , plný romantických príbehov, ktoré sú spojené s kráľom Artušom, ktorý sa podľa povesti narodil v Tintageli. Poznáme spolu výnimočnú oblasť , civilizáciou nedotknutej dedinky , rybárske dedinky , pobrežia, strhujúce výhľady a to všetko v protiklade so životom v rušných mestách. BRIGHTON - PORTSMOUTH - HRAD CORFE - EXETER - PLYMOUTH - CORNWALL - PENZANCE - LAND ´S END - ST.IVES - TINTAGEL - LAHNYDROCK - BRODMIN MOOR - NP DARTMOOR - PRINCETOWN - POSTBRIDGE - PLYMOUTH - GLASTONBURY - WELLS - BATH - LONDÝN


Základná cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom , prejazd kanálu La Manche , 6 x ubytovanie v hoteli, 6 x raňajky , služby sprievodcu .

Základná cena nezahŕňa:
vstupné , príplatok za 1/1 izbu 172,- eur , komplexné cestovné poistenie.
Autorské právo: samot / 123RF Reklamní fotografie