DOLCE VITA travel


+421 905 654779
+421 948 351651


ckdolcevitatravel@gmail.com

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,18 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,48 HRK
Turecká lira  EUR 8,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Írsko - smaragdový ostrov

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1076387
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

V čom spočíva kúzlo Írska? Čím je tento zelený ostrov, zem ďatelinového trojlístka a jeden z posledných kútov nedotknutej prírody starej Európy tak zvláštny? Básnik William Butler Yeats ho ospevoval ako „zem túhy srdca“. Možno preto, že je tu viac ako kdekoľvek inde skutočnosť prepájaná s mýtmi a legendami, možno je to aj prastarou históriou doloženou zápiskami svätcov, keltských kráľov a vikingských bojovníkov alebo snáď záľubou v hudbe a poézii ktorú írskej duši vtlačili bardovia. Zem kde sa stále rozpráva záhadným gaelským jazykom a kde sa dodnes hrá rovnaká ľudová hudba ako v stredoveku. Hrady, kláštory a opátstva, vyvolávajú rovnako ako keltské dolmeny, menhiry a prehistorické pohrebné mohyly spoločne s malebnými dedinkami, priezračnými jazerami, drsným pobrežím a stále sa meniacim počasím a rozbúreným morom po celej zemi pocit jedinečnej krásy. To je Írsko, kúzelný smaragdový ostrov, kde miznú hranice medzi snom a skutočnosťou.


PROGRAM:
1. deň:
Odlet a prílet do Dublinu. Ranokresťanský kláštor Glendalough v prekrásnom údolí, ktorému sa hovorí „údolie dvoch jazier“. Browne s Hill Dolmen má najväčšiu vodorovnú dosku v Írsku, vážiacu asi sto ton. Kilkenny, typické írske mestečko. V stredoveku vystupovalo ako neoficiálne hlavné mesto anglo-normanského Írska, kde sídlil parlament. 2. deň: Rock of Cashel, vápencová skala s pozoruhodnou impozantnou zrúcaninou hradu, bývalé sídlo kráľov z Munsteru. Hrad Blarney Castle a legenda o kameni výrečnosti. Cobh a príbeh Queenstownu - jeden z najkrajších chránených prirodzených prístavov na svete a miesto posledného nalodenia na Titanic, ale aj miesto odkiaľ milióny chudobných Írov túžiacich po novom živote za „veľkou mlákou“ opúšťali krajinu.

3. deň:
Skelling Michael (UNESCO) - 217 m vysoká ostrá skala čnejúca z morských hlbín Atlantiku. Z pevniny človek vôbec netuší, aký poklad ukrýva. Po tisíc rokov starých kamenných schodoch vystúpime k obdivuhodným ranokresťanským prístreškom mníchov v tvare včelích úľov a k maličkému oratóriu (realizovateľné iba za priaznivého počasia). Alternatívne Ring of Kerry, najznámejšia okružná panoramatická cesta polostrovom Iveragh s množstvom horských a pobrežných scenérií.

4. deň:
Kúzelná dedinka Adare, považovaná za najkrajšiu írsku dedinu (krátka fotozastávka). Hrad Bunratty, prepychovo zariadené miestnosti so vzácnymi nástennými gobelínmi a v podhradí sa ocitáme v kompletne zrekonštruovanej stredovekej írskej dedine. Cliffs of Moher – prírodný zázrak zvláštneho druhu v podobe 8 km dlhých a 200 m vysokých takmer kolmých útesov. (prechádzka po hornej hrane útesov). Pozoruhodná krajina NP Burren - vápencová pláň pretkaná množstvom trhlín a puklín. Súbor mohutných kamenných dosiek - Poulnabrone Dolmen.

5. deň:
Clonmacnoise, miesto, vďaka ktorému sa Írsko stalo ostrovom svätcov a učencov, zatiaľ čo Európa zažívala obdobie temna. Najpôsobivejší kláštorný komplex stredného Írska, kde pochovávali kráľov Connaughtu a Tary. Ruiny katedrály, raných kostolov, guľatých veží, kópie tzv. vysokých keltských krížov a náhrobné kamene. Yeatsonov kraj – ohromná zvrásnená stolová hora Benbulben, ktorú si W. B. Yeats obľúbil najviac z celého Sliga, Drumcliff - miesto odpočinku W.B. Yeatsa. Kamenná stavba na kruhovom základe Grianán of Aileach, pravdepodobne pohanský chrám, najpodivnejšia pamiatka Donegalu.

6. deň:
Giant‘s Causway (Obrov chodník), najfascinovanejší chodník sveta vybudovaný prírodou z 35 tisíc, 25 m vysokých, zväčša šesťuholníkových čadičových stĺpov, opradený množstvom legiend. Bushmills, Mekka milovníkov írskej whisky a návšteva najstaršej pálenice sveta. Slávny visutý most Carrick-a-Rede rope.

7. deň
: Belfast, hlavné mesto Severného Írska. Múzeum Belfast Titanic, venované osudu tejto lode, ktorá bola postavená tu v lodenici Harland & Wolff‘s. Radnica, hodinová veža Albert Memorial Clock Tower, západný Belfast. Tara (Hill of Tara) – lokalita mýtického významu, sídlo najvyšších kráľov Írska, politické a duchovné centrum keltského Írska.

8. deň:
Dublin. Vydáme sa po najznámejších miestach: Kniha z Kellsu - bohato iliuminovaný rukopisný evanjeliár považovaný za najcennejší írsky národný poklad, uložený v Trinity College. Dom spisovateľa Oscara Wilda, či Brama Stockera, St. Patrick s Cathedral, ale aj Temple bar. Pivovar Guinness, kde sa vyrába čierne zlato Írska. So svojou harfou na etikete je symbolom Írska a národným nápojom. (prehliadka a ochutnávka).

9. deň:
Odlet z Dublinu domov.


MAXIMÁLNA VEĽKOSŤ SKUPINY
16 OSÔB


CENA ZAHŔŇA:
Leteckú dopravu na trase BA/Dublin/BA,

mikrobusovú dopravu podľa programu,

8x ubytovanie s raňajkami,

sprievodcu CK,

poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA:
Vstupy, komplexné cestovné poistenie.

OSTATNÉ DOPLATKY:
Letiskové a servisné poplatky 195 €,

doplatok za 6 večerí 162 €,

za 1/1 izbu 305 €

Za plavbu na Skelling Michael 125 €

Sprievodca:
Mariana Hozlárová

Autorské právo: samot / 123RF Reklamní fotografie