DOLCE VITA travel


+421 905 654779
+421 948 351651


ckdolcevitatravel@gmail.com

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,43 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Írsko, smaragdový ostrov letecky

Destinácia: Írsko
Kód zájazdu: 1063100
Cena od: 1 249 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

24.07.2020 8 dní 1 249 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Názor CK:
Obľúbený zájazd roku 2019 ! DUBLIN - CLIFFS OF MOHER - ARANSKÉ OSTROVY - BUNRATTY - ADARE - IVERAGH - KILLARNEY - CORK - COBH - MIDLETON - ROCK OF CASHEL - KILKENNY - NATIONAL STUD - GLENDALOUGH

Rámcový program zájazdu:


1. deň: Transfer z Bratislavy do Prahy pravidelnou linkou (vlakom alebo autobusom). Odlet z Prahy do Dublinu. Po prílete transfer na ubytovanie pri Dubline.


2. deň: Po raňajkách prehliadka centra hlavného a zároveň najväčšieho mesta Írska, európskej metropoly popu a rocku - katedrála sv.Patrika, Univerzita Najsvätejšej Trojice, Trinity College. Potom odjazd do vnútrozemia, návšteva kresťanského centra, kláštorného areálu Clonmacnoise. Prvý kláštor stál v týchto miestach už v roku 545, najväčšieho rozkvetu však dosiahol až v 7.-12.storočí , kedy sem prišli mníšky z celej Európy. Pokračovanie cesty do Galway, mesta, ktoré splní ideálne predstavy o Írsku snáď každému návštevníkovi. Podvečerná prechádzka malebným mestom na brehoch rieky Corrib, ktorú brázdia tradičné drevené plachetnice. Večer odjazd na ubytovanie.


3.deň: Dopoludnia fakultatívne výlet loďou na Aranské ostrovy, so strohou krajinou a ohromujúcim pohľadom na pobrežie Írska, potom pozdĺž pobrežia s krásnymi výhľadmi na oceán ku 8 km dlhým útesom Cliffs of Moher a ďalej cez neobvyklú drsnú divočinu Burren, s jedinečným botanickým prostredím. Večer odjazd na ubytovanie v západnom Írsku.


4. deň: Po raňajkách odjazd k jednému z najzachovalejších stredovekých hradov v Írsku Bunratty a priľahlej dedinky z 19. storočia s ľudovou architektúrou. Po prehliadke zástavka v najkrajšej dedinke Írska Adare, s typickými domčekmi zdobenými slamenými strechami. Odjazd na ubytovanie.


5. deň: Deň strávite v Kerry okružnou jazdou okolo poloostrova Iveragh, jedného z najkrajších oblastí celej západnej Európy. Táto 179 km dlhá pobrežná komunikácia je z jednej strany lemovaná piesočnatými plážami, z druhej strany nádhernou prírodou a malebnými rybárskymi dedinkami. Návšteva Muckross House (viktoriánske sídlo) a Muckross Gardens, ktoré tvorí súčasť národného parku Killarney. Ubytovanie pri Corku.


6. deň: Po raňajkách prejdete do slávneho prístavu Cobh, jedného z najväčších prírodných prístavov na svete, ktorý bol vždy zástavkou luxusných zaoceánskych lodí a taktiež poslednou zástavkou Titanicu. Po krátkej prehliadke prístavu nasleduje zástavka v Midletone, s najväčšou pálenicou whiskey Jameson. Exkurzia do výrobne whiskey s možnosťou ochutnávky. Pokračovanie cesty k vápencovému pahorku so zrúcaninou hradu Rock of Cashel, ktorý bol po celé storočia symbolom kráľovskej a cirkevnej moci a dodnes je najfotografickejším objektom v Írsku. Prejazd na ubytovanie do Kilkenny, pôvabného mramorového mesta s hradom z 12.storočia, s pôsobivou gotickou katedrálou sv. kanice a Čiernym kláštorom dominikánskeho rádu.


7. deň: Dopoludnia odjazd smerom ku Kildare, ležiaceho v srdci dostihového kraja. Návšteva štátneho žrebčinca National Stud, rozkladajúceho sa na ploche 400 ha, súčasťou je aj japonská záhrada z doby Edvardovcov. Pokračovanie cesty do malebného údolia Glendalough, nazývaného aj Írske Delfy. Tu založil keltský svätec Kevin okolo roku 600 sídlisko a kláštor pri jazere Upper a Lower Lakes. Ubytovanie pri Dubline.


8. deň: Po raňajkách okružná jazda historickým centrom Dublinu, európskej metropole popu a rocku, s katedrálou sv.Patrika a univerzitou Najsvätejšej Trojice. Rozlúčenie s Írskom návštevou múzea Guinessovho pivovaru. Transfer na letisko, odbavenie a odlet do Prahy. Transfer z Prahy do Bratislavy pravidelnou linkou (vlakom alebo autobusom).

Základná cena zahŕňa:
transfer do Prahy na letisko tam aj späť linkovou dopravou (autobus, vlak), letecká doprava do Dublinu tam a späť , letiskové taxy , dopravu autobusom v Írsku , 7x ubytovanie v 3* hoteloch, 7x raňajky, služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 196,-€/osoba , 7 x večera 112,-€/osoba, výlet loďou na Aranské ostrovy 24 €/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
Poznámky: CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Predpokladaná čiastka na vstupy 90 €.

Autorské právo: samot / 123RF Reklamní fotografie