DOLCE VITA travel


+421 905 654779
+421 948 351651


ckdolcevitatravel@gmail.com

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,32 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,48 HRK
Turecká lira  EUR 8,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »

Pakistan, Himaláje, Ladakh

Po prílete do Dillí vás prekvapí ruch Indie, ak vás viac fascinuje ticho Himalájí a zo svetských pam /uploads/galleries/4920/pakistan.jpg Mnísi v ladackých kláštoroch dodnes praktizujú tibetský budhizmus. Na ich meditáciách sme vítaní Ceremónia zatvárania hranice je divadelné predstavenie. Indickí vojaci hdro stoja ako nastúpený tím Rovnako ako je pre kresťanov dôležité navštíviť Jeruzalem, pre moslimov Mekku, sikhovia považujú za V každom kúte sveta odkrývame to, ako žijú miestni obyvatelia. Čo ich teší, aké sú ich problémy. A n Do oddielov čestnej stráže vyberajú tých najvyšších vojakov. Ktorí sú vyšší a krajší? Tí pakistanskí Každý pokrikuje národné heslá. S BUBO máte šancu stáť na strane pakistanského tábora a prežiť tento Najdôležitejšie miesto na zemi pre vyznavačov sikhizmu Uvítajú aj vás a zažijete sikhskú pohostinnosť Zlatý chrám je nenadarmo prezývaný zlatý. Údajne je na jeho výzdobu použitého viac zlata ako nájdete Vyrazíme na ranné trhy, zjednáme krásne pašmínové šály, či vzácny šafrán, alebo horský med. Himalájsky ľadovec je nadosah. Cez zelené lúky Sonamargu do tichého údolia až na dotyk k ľadovcu Tha Cesta do Lehu je rušná (jediná) obchodná cesta. Napriek účelovosti však nezabúdajú vodiči aj na krás Ladakh je tiež známy ako malý Tibet Na ceste zo Šrinagaru do Lehu sme neustále v područí Himalájí Pagoda svetového mieru. Vyjdeme až na samý vrchol kopca, na ktorom stojí. Vraj toľko stačí, aby sme Na cestách horskými sedlami a údoliami zažijeme a precítime skutočný život v Kašmíre a Ladakhu O priateľov na tejto ceste nebude núdza
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1033443
Cena od: 3 060 €
Príplatky od: 507 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

07.07.2021 18 dní 3 060 € +507 € odlet: Viedeň letecká
25.08.2021 18 dní 3 060 € +507 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Nádherná cesta, na ktorú sme zbierali skúsenosti už 20 rokov. Najkrajšie horské scenérie na dosah, najvyššie položená cesta sveta. Predĺžený pobyt v Himalájach a vyhliadkový prelet v cene. Skutočná expedícia pod taktovkou skúseného sprievodcu. Z Pakistanu cez Kašmír do indického Tibetu. O tejto ceste budete rozprávať dlho.

1. deň:
Odlet do Pakistanu.

2. deň:
Pristátie na letisku Allama Iqbal. Sme v LAHORE, v srdci Pakistanu, perle Pandžábu, v Paríži východu. Takéto prívlastky má druhé najväčšie mesto krajiny, tridsiate najväčšie na svete s minimom turistov. Slovenský sprievodca, ktorý je tu s Vašou malou skupinkou, zabezpečuje kompletný program.

3. deň:
Prehliadka mesta, kde si pozrieme pamiatky Mughalskej ríše, Ríše Mahmuda z Gazni, Síkskej ríše a Britskej koloniálnej ríše. Šalimarské záhrady založené Šáhom Džahánom sú preslávené, mešita Badšahi je veľkolepá. Vyskúšame čingči.

4. deň:
V noci krásne vysvietený moderný Minaret Pakistan a my vyrážame smerom k pakistanskému nepriateľovi, na hranice Indie. Z moslimského sveta prejdeme do hinduistického. Zaspomíname si na rok 1947, kedy sa tieto svety ešte prelínali. Povieme si, ako prebieha exotická výmena stráži na pakistansko-indickej hranici. Budete to chcieť aj zažiť?

5. deň:
ZLATÝ CHRÁM je najsvätejším miestom sikhov. Atmosféra pútnického miesta, o ktorom ste si mysleli, že existuje iba v rozprávkach. Všade vládne mier a pohoda. Denne tu dostane zadarmo najesť 30 000 pútnikov. Dáte si aj Vy trochu dhalu a kúsok čapati? Najlacnejšie fľaškové nápoje na celom kontinente, dotované výrobcom iba pre Zlatý chrám. Ochutnáme ThumsUp za 6 centov.

6. deň:
Toto miesto má atmosféru ako Mekka pre moslimov a Jeruzalem pre kresťanov. Zároveň je to dejisko pohnutých udalostí. Cesta miestnym autobusom do JAMMU.

7. deň:
Prespali sme v JAMMU, zimnom hlavnom meste a mierime do ŠRINAGARU, ktorý pripomína stredoázijské mesto na Hodvábnej ceste. Mešity s drevenými stĺpmi, moslimky v ťažkých čadoroch. Ak je niekde na zemi raj, je to tu, píše perzský básnik. Je to stále pravda? Ubytovanie na luxusných hausbotoch na jazere Nagin.

8. deň:
Príjemná klíma mesta na jazere z neho skutočne robí raj na zemi. Pravé kašmírske koberce, kvetinové mughalské záhrady a život na jazere.

9. deň:
Záujemcovia vstanú skoro ráno a vyplávajú na jazero v šikarách – v tradičných lodičkách ešte za tmy. Správna rozlúčka s rajom na zemi. Kašmírci sú najtvrdší obchodníci na svete a presvedčia Vás o tom na lokálnom trhu priamo na vode. Korenia, pašmínové šály, kašmírsky čaj, šafrán a med, ktorý tu vraj kupoval aj futbalista Roberto Baggio či Mick Jagger. Presun do Himalájí do SONNAMARGU.

10. deň:
Zlaté lúky a treking na koňoch k ľadovcu. Tu žijú kočovní Gudžari. Spektakulárny prejazd cez sedlo Zoji La a Himaláje menia tvár: ubúda zelená a na pozadí už čnejú snehom pokryté vrcholy sedemtisícoviek.

11. deň:
Cez sedlo Fotu La sa ako v rozprávke prehupneme z moslimského do budhistického sveta. Raňajky pod 9 metrov vysokým impresívnym kamenným Budhom z raných storočí nášho letopočtu (bez turistov- jedna z CK špecialít). LADAKH: tibetskejší ako samotný Tibet. Tento rok sme tu predĺžili pobyt o ďalší deň! Budhistické kláštory, jaky, obrovské hory a Tibeťania. Pomodlíme sa spolu s mníchmi magické lamaistické modlitby, v našej známej rodine nám navaria tibetský čaj s jačím maslom a vykúpeme sa v studenom Induse. LAMAYURU je jedinečné miesto. Výhľady zo strechy kláštora, ktorý postavil známy budhistický mních – staviteľ Rinchen Zangpo.

12. deň:
Náš prenajatý autobus zastaví, kde chceme, a tak uvidíme naozaj veľa! LEH: hlavné mesto oblasti, ležiace vo výške cez 3 000 m. Komunity tibetských utečencov, ktorí tu nachádzajú slobodu a vyznávačov hnutia hippies, ktorí tu nachádzajú lacnú marihuanu. Zažijeme opäť festival, streľbu z luku, hru polo alebo tance?

13. deň:
Nad mestom sa týči Shanti stupa a bývalý kráľovský palác. Nazrieme dnu. Treking do SABU – nenáročný prechod dvoma sedlami a zostup mesačným údolím. Možností, ako sa obohatiť zážitkami a spoznať Ladakh je neúrekom, vyberiete si na mieste: Raftovanie na Induse, najvýznamnejšie kláštory Tikse a Hemis, alebo s nami zavítate na návštevu do sídla Dalajlámu.

14. deň:
Všade v Ladakhu máme kamarátov. Ranná pudža v kláštoroch, tibetské utečenecké centrum, jablkový koláč v nemeckej pekárni. Máte čas vyjsť do sedla Khardung La najvyššie položenou cestou sveta (5610 m).

15. deň:
Posledný deň v Ladakhu a lúči sa nám veľmi ťažko. Sme bohatší o suveníry, ale najmä o poznanie tohto jedinečného himalájskeho regiónu. Zajtra skoro ráno transfer na horské letisko a prelet nad vrchmi Zanskaru s prekrásnym výhľadom.

16. deň:
DILLÍ: Staré Dillí, trhy, kravy, fascinujúca Chandni Chowk, mešita Jama Masjid. Veľkomesto plné kontrastov, ktoré Vám ukážeme inak ako len z kaviarní na Connaught Place a povinnej zastávky pri India Gate. Staré a nové, chudoba a bohatstvo, parkovo upravené, čisté ulice, ale aj špina a žobráci. Luxus obchodných centier a stánky v spletitých uličkách. Navštívime Qutab Minar, najvyšší tehlový minaret na svete a pozrieme sa zblízka na Chandraguptov železný stĺp, o ktorom Erich von Däniken tvrdil, že nie je z tejto planéty.

17. deň:
Veľkolepý Aksardham je vznešené dielo indických architektov. Stará pevnosť Purana Qila, alebo Humayunova hrobka taktiež pod patronátom UNESCO. Pôjdeme na miesta, kam si chodia oddýchnuť lokálni obyvatelia Dillí. Toto mesto pochopíte, až keď ho prejdete celé. Posledné trhy a pietna pamiatka na Gándhího na Rajghate. Alebo dáte radšej prednosť celodennému výletu k najkrajšej stavbe postavenej z lásky? Taj Majal v Agre, ak ste ho ešte nevideli, je bezkonkurenčný. Transfer na letisko a odlet do Európy.

18. deň:
Prílet domov.
Autorské právo: samot / 123RF Reklamní fotografie